Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarıgül’den Baykal yorumu: Hasım değiliz!

08.11.2013 15:49
Mustafa Sarıgül yarın resmen CHP’den İstanbul aday adayı olduğunu açıklayacak. Sarıgül Yarın Ankara'ya muhalefet olarak son kez geleceğiz…” derken Baykal ile ilgili de “hasım değiliz” yorumunda bulundu.

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül iddialı açıklamalarda bulundu. CHP üyelik kartını alacağı ve İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığı aday adaylığını açıklayacağı 9 Kasım günü için çok heyecanlı olduğunu söyleyen Sarıgül, "Yarın CHP'nin muhalefetteki son günlerinin başlangıcı olacak. Yarın iktidarımızın başlayacağı günlerin başlangıcı olacak" dedi.

İşte Sarıgül’ün açıklamalarından öne çıkanlar:

Yarın Cumhuriyet Halk Partisi'nin muhalefetteki son günlerinin başladığı gün olacak. Yarın dünü değil geleceği konuşacağız. Yarın iktidar için konuşmaya başlayacağız. Cumhuriyet Halk Partisi 90 yıldır ayakta duran ulu bir çınardır. Cumhuriyet Halk Partisi, İstanbul ve Türkiye'de demokrasi kazanacaktır.

Sayın Kılıçdaroğlu ile el ele kol kola omuz omuza çalışacağız. Sosyal Demokrasi'nin evrensel ilkelerini canla başla savunuyorum.

Biz göreve geldiğimiz zaman hiçbir siyasi parti siyasi görüş ayrımı yapmayacağız. Bütün yurttaşlarımızı kucaklayacağız. Bir Dünya lideri olmanız için öncelikle tüm komşu ülkelerle sonra ise tüm Dünya ülkeleri ile aranızın iyi olması gerekmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi yarından itibaren tozda dumanda kalmayacak, tozu dumana katacaktır. Ben İstanbul'da bulunan yurttaşlarımın yüzde 10'unu yüzde 20'sini yüzde 50'sini değil; yüzde 100'ünü kucaklayacağım.

Yarın Ankara'ya muhalefet olarak son kez geleceğiz. Bir sonraki gelişimizde İstanbul'un anahtarını Cumhuriyet Halk Partisi'ne getireceğiz.

- Deniz Baykal'la yeniden irtibat kurmayı düşünüyor musunuz?

Ben Sayın Baykal görevden ayrıldıktan sonra evine dahi gittim, Sayın Baykal'la biz rakiptik, hasım değildik, birbirimizin tasvip etmediğimiz yanları olmayabilir, ama ikimiz de sosyal demokrasiyi savunuyouz. Temaslarımız her zaman olabilir, benim kimseye kırgınlığım yok. Yarından itibaren kırgınlıkları konuşmuyoruz.

- Sol neden iktidar olamıyor?

İktidar olacağız, bölünme lüksümüz yok, el ele kol kola lüksümüz var. İçimizdeki sorunları kamuoyu önünde konuşmayacağız. Yarın Ankara'ya son kez muhalefet olarak gidiyoruz, bir dahaki sefere elimizde İstanbul'un anahtarı olacak.Bu haber toplam 2370 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri