Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarıgül'den Erdoğan'a ilginç twit!

25.01.2014 02:36
Başbakan Erdoğan'ın yolsuzluk iddialarına Sarıgül'den cevap geçikmedi.
CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün dile getirdiği iddialara twitter üzerinden cevap verdi. Sarıgül, Erdoğan'a 11 yıl beklediğin 2 gün daha bekleme, ne açıklayacaksan açıkla mesajı gönderdi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti'nin Ankara Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısında CHP'yi eleştirerek, "Yolsuzluk konusunda bu kadar hassasiyetiniz var madem İstanbul'a büyükşehir belediye başkan adayı yapacak başka isim bulamadınız mı? Kurultay'da bu ismi yolsuzlukları nedeniyle ihraç ettiniz. Şu andaki Genel Müdür, İstanbul adayının yolsuzluk dosyaları önünde biliyorsunuz poz verdi. Pazar gününe kadar izin. Pazar gününe kadar açıkladın açıkladın o dosyayı. Açıklamadın...ben sizin kendi hazırladığınız CHP'nin özet dosyasını ben açıklayacağım" demişti.
 
Erdoğan'ın bu sözlerine Mustafa Sarıgül'den cevap geldi. Sarıgül twitter hesabı üzerinden takipçileriyle paylaştığı mesajda, "Pazar günü Kocamustafapaşa'da yurttaşlarımla birlikte olacağım. 11 yıl bekledin! 2 gün daha bekleme! Ne açıklayacaksan açıkla!"ifadelerini kullandı.

22948771.jpg
 
CUMA NAMAZI SONRASI TEPKİ

Bu arada Mustafa Sarıgül, esnaf ziyareti için gittiği İSTOÇ'ta cuma namazı da kıldı. Mustafa Sarıgül, cami çıkışında Türkiye Değişim Hareketi il ve ilçe başkanları ile partililer tarafından karşılandı. Bu sırada camiden çıkan  bir vatandaş Sarıgül'e, "Sayın Sarıgül, yıllardır bu parti dini siyasete alet etmeyin diyordu. Şimdi ne oldu, dini siyasete alet ediyorsunuz. Yıllarca CHP böyle bağırdı" diye seslendi. Bazı partililer Sarıgül'e seslenen vatandaşın yanına giderek tepki gösterirken, vatandaş cami bahçesinden uzaklaştırıldı.
 
Mustafa Sarıgül, camiden ayrıldıktan sonra İSTOÇ'ta esnaf ziyaretlerinde bulundu. Esnaflarla sohbet eden Sarıgül, daha sonra  İSTOÇ Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kemalbay'ı makamında ziyarete etti. 
İNTERNETHABER
Bu haber toplam 1032 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri