Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarıgül'den giderayak büyük vurgun iddiası

25.03.2015 09:41
Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile tartışarak görevi bırakan Emir Sarıgül bir kalemde Marin Princess Otel'e 10 milyon TL aktardığı iddia edildi.

Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü ile dönemin Başkan Yardımcısı Emir Sarıgül arasında yaşanan kavga sırasında belediyenin 10 milyon liralık vurgunla zarara uğratıldığı ortaya çıktı. Kumarhaneler Kralı Sudi Özkan'ın Kumburgaz'daki oteli Marin Princess'i kiralayan belediye şirketi Kent-Yol'a otele ödenmesi için Kasım ve Aralık 2014'te 10 milyon liralık para aktarıldığı ve 7,7 milyon liralık faturaya 'Tadilat ve iyileştirme' bedeli notu düşüldüğü belirlendi.

AYDA 100 BİN DOLAR FAİZLİ KREDİ

Akşam’ın iddiasına göre, işin peşine düşen Başkan İnönü, ilk olarak Sudi Özkan'ın şirketine ödenen 7,5 milyon liralık 'İyileştirme' faturasına sonra da kira sözleşmesine ulaştı. İnönü, personelini otele gönderdi ancak tadilata rastlamadı. Kent-Yol'un 7,5 milyon liralık parası belediye tarafından bir faktoring şirketinden ayda 100 bin dolar faizle çekilmiş. Belediye yetkilileri Marin Princess Oteli'ne aktarılan paraların faturalarını toplamaya başladı.

Bu haber toplam 1506 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri