Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarıgül'den seçimler için Twitter atağı

30.11.2013 12:41
Mustafa Sarıgül, sosyal medyayı etkin kullanmaya karar verdi.

300 bin dolarlık bütçeyi Twitter’a ayıran Sarıgül, Ocak ayından itibaren her gün TT olacak. AK Parti’nin sosyal medya için 6 bin kişiyi görevlendirdiği iddialarından sonra, Mustafa Sarıgül de Twitter ’da TT (trend topic) olmak için düğmeye bastı.

'SARIGÜL TEAM' ADLI EKİP GÖREVLENDİRİLİYOR

CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ün seçim kampanyasıyla ilgili Twitter ’la anlaştığı öğrenildi. Ocak ayında başlayacak Twitter reklamları için 'Sarıgül Team' adlı ekibin görevlendirileceği belirtildi.

GÜNLÜK 13 BİN DOLAR

İddialara göre, Mustafa Sarıgül 2014 Ocak’tan sonra her gün Twitter ’da “trend topic” listesinde yer alacak. Bunun için Twitter’a günlük 13 bin dolar ödeneceği belirtilirken, Sarıgül’ün sadece Twitter’a ayırdığı bütçenin 300 bin doları bulacağı kaydedildi.

Sarıgül’ün Twitter ’la reklam anlaşması yapmasıyla ilgili Taraf’ın sorularını yanıtlayan, Twitter’ın Türkiye partrneri GenArt Medya şirketinin yönetcilerinden İlter Avcı; “Bize reklam vermek isteyen herkes başvurur. Bir satın alma yapmak isterlerse de, ücretini ödeyerek yapabilirler” dedi. Sarıgül’ün kampanya içeriğiyle ilgili bilgi veremeyeceğini söyleyen Avcı, politikacıların yapacağı reklamların da, tıpkı ticari reklamlar gibi “promoted” ya da “sponsorlu” olarak görüneceğini belirtti. Politikacıların, Twitter ’da yapacağı propaganda amaçlı reklamların Seçim Kanunu’na uygun olması gerektiğini söyleyen Avcı,“Yerel seçimlerde politikacıların yapacağı reklam satın almalarını biz değil, kendi ekipleri yönetecek” diye konuştu. Avcı, Türkiye’nin Twitter için çok önemli bir pazar olduğunu sözlerine ekledi.

ensonhaber

Bu haber toplam 1082 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri