Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hain saldırıyı böyle planlamışlar

26.09.2011 11:11
PKK'lı teröristlerin jandarma karakoluna saldırı planı yaparken çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktı.

Karakol komutanı dahil 5 asker şehit olmuş, 6 asker de yaralanmıştı. Sarıyayla saldırısından bir yıl sonra baskına katılan bir terörist sağ olarak ele geçirildi. Üzerinden çıkan flash belleği inceleyen polis, bir fotoğraf albümüne ulaştı.

Fotoğraf karelerinden ikisi, teröristlerin saldırıya nasıl hazırlandıklarını ortaya koyuyor. Buna göre, Sarıyayla Jandarma Karakolu'nun çalı, çırpı ve ağaç kabuklarından birebir hazırlanmış maketleri dikkat çekiyor. Saldırıya katılacak teröristlerin bu maketler üzerinden eğitildiği görülüyor.

Helikopter pistine kadar tüm ayrıntıların yer aldığı maketleri inceleyen teröristlerin başında iseterörörgütü PKK'nın sözdeDiyarbakırsorumlusu 'Hakkı' kod adlı İskan Akyüz bulunuyor. Yapılması gerekenleri 'Zerdeşt' kod adlı Ali Gezer elinde bir çubukla anlatıyor. Gezer, Siirt'e 22 Ağustos 2011 günü düzenlenen bir operasyonda ölü ele geçirilmişti.

Benzerlik dikkat çekti

Siirt-Pervari'deki Belenoluk Jandarma Karakolu'na önceki akşam PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen saldırı ile Sarıyayla saldırısı arasındaki benzerlik dikkat çekti. Coğrafi açıdan her iki karakolun da tepelerin arasında bulunduğu görülüyor. Sarıyayla Karakolu da Belenoluk Karakolu da aynı adı taşıyan köylere yakın konumda. İki baskında da kalabalık bir terörist grup uzun namlulu silahlarla saldırdı. Akşam

Bu haber toplam 5332 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri