Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarıyer'de 2 Bina Boşaltıldı

14.03.2009 08:07
Sarıyer Poligon Mahallesi çeşme sokaktaki istinat duvarı gece yarısı çöktü.
Sarıyer'de istinat duvarı yıkılan 2 bina çökme tehlikesine karşı boşaltıldı. Binalarda bulunan 2 yatalak hasta ise itfaiye ve sağlık ekipleri tarafından tahliye edildi. Hastalardan biri hastaneye kaldırılırken diğeri yakınlarının evine götürüldü.

Sarıyer Poligon Mahallesi Çeşme Sokak 21 numarada bulunan binanın istinat duvarı saat 00.30 sıralarında çöktü. Gürültüyü duyan bina sakinleri, ilk önce deprem olduğunu sandı. Kendilerini dışarı atan vatandaşlar yıkılan istinat duvarını görünce durumu itfaiye ve polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, çevre güvenliğini alarak belediye görevlilerini çağırdı. 21 ve 23 numaralı binaları inceleyen yetkililer binaların tahliye edilmesine karar verdi. İki binada da yatalak hasta bulunması nedeniyle bina sakinleri tahliye işlemine karşı çıktı. Polisin ikna etmesi üzerine 21 numarada bulunan 85 yaşındaki hasta Cennet Çakır ile 23 numaradaki hasta İlyas Özçelik itfaiye ve sağlık ekipleri tarafından sedyeyle tahliye edildi. Kemik erimesi sonucu iki kalçasında da kırık olduğu öğrenilen Cennet Çakır, ambulansla İstinye Devlet Hastanesi'ne, prostat kanseri olan İlyas Özçelik ise Alibeyköy'de bir yakınının evine götürüldü. İki binadan 6'sı çocuk, 22 kişi tahliye edildi. Bina sakinleri akrabalarının evine giderken kalacak yeri olmayanlar da belediyenin misafirhanesine yerleştirildi.

Yıkılma tehlikesi bulunan binadan çıkartılan çocukların büyük korku yaşadıkları ve ağladıkları görüldü.

İstinat duvarı çöken binada oturan Esma Yatkın, daha önce belediyeye başvurduğunu fakat gerekli önlemin alınmadığını ileri sürdü. Gülbahar Yatkın ise duvarın yıkılmasıyla büyük bir gürültü duyduklarını ve deprem olduğunu sandıkarını belirtti. Yatkın, yatalak hastası bulunduğunu ve evi tahliye etmek istemediklerini söyledi. Polis ekipleri, uzun süre binaların tahliyesi için vatandaşları ikna etmeye uğraştı. Binaların tamamen boşaltılmasının ardından polis ve belediye ekipleri, çevre güvenliği aldı.
Bu haber toplam 3808 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri