Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarkozy açık mikrofonda kime deli dedi

11.11.2011 08:18
Sarkozy ve Obama'nın açık kalan mikrofon skandalında ikinci perde: İkili arasındaki görüşmede Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu için 'O bir deli' deniliyor.
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy’nin, ABD Başkanı Barack Obama ile mikrofonların açık olduğunu fark etmeden yaptığı görüşmede Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu için de ‘ O bir deli’ dediği ortaya çıktı.
 
Le Parisien’de yayınlanan görüşmenin detaylarında, Sarkozy’nin kesintiler için referanduma gideceğini açıklayan Papandreu için Obama’ya ‘Bu deli adam Papandreu referandumla karşımıza çıktı. Çünkü O’nun canı sıkkın. O’na zorluk çıkarmanın anlamı yok, Zaten dizleri üzerine çökmüş.”dediğini yazdı.
 
Haberin Papandreo’nun istifa edip yerine eski Avrupa Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Lucas Papademos’un göreve getirildiği gün ortaya çıkması dikkat çekti. Elysee Sarayı ise Le Parisian’e böyle bir görüşmeden haberleri olmadığını belirtti.
 
Sarkozy ile Obama’nın daha önce çıkan gizli konuşmalarında Sarkozy İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’yu ‘yalancı’ olmakla suçlamış, Obama’da kendisinin Netanyahu ile her gün uğraşmak zorunda olduğunu söylemişti.
 
STAR 
Bu haber toplam 1952 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri