Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarkozy'den açık tehtid

07.10.2011 09:56
Sarkozy, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını desteklediklerini, bu iddiaları kabul etmeyenlere ceza vermeyi amaçlayan yasa taslağı hazırlayabileceklerini söyledi.

Güney Kafkasya ziyareti kapsamında Ermenistan'a gelenFransaCumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını desteklediklerini belirterek, bu iddiaların kabul etmeyenlere cezai işlem uygulanmasını amaçlayan yasa taslağı hazırlayabileceklerini söyledi.

Erivan'daki temaslarına 1915 olaylarıyla ilgili Ermeni iddialarını yansıtan Tsitsernakaberd anıtını ziyaret ederek başlayan Sarkozy, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'nin tarihiyle yüzleşmesi gerektiğini iddia ederek, Türkiye'nin yıl sonuna kadar Ermeni iddialarını kabul etmemesi durumunda "başka girişimlerde de bulunacaklarını'' söyledi. Sarkozy, ''başka girişimler" arasında Ermeni iddialarının kabul edilmemesine cezai yaptırım uygulanmasını sağlayacak yasa tasarısı hazırlamanın da bulunduğunu söyledi.

Anıta çelenk bırakan Sarkozy, anıt özel defterine de Ermeni iddialarına ithafen "Fransa unutmuyor" ifadesini kaydetti.
 

Bu haber toplam 1378 defa okunmuştur

Etiket(ler): , ,

Yahudi dönmesi
r.İsmail nergis
Sarkozy denen adam macar yahudisi olup,fransız vatandaşıdır ve arı yahudidir.yahudi olduğu için fransadaki Ermenilerin oyu uğruna her türülü insanlık dışı olayları yapacaklardır bunlara hiç güvenilmez .koltuğun sallanıyor sarkozy koltuğundan düştü düşeceksin ne yaparsan yap iyi bil ki insanlığını unutmuş ataların israil gibi senin sonunda da hüsran olacak
07 Ekim 2011 Cuma 12:08
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri