Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın sağlık durumu!

01.04.2015 01:56
Çağlayan Adliyesi'nde rehin alınan Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın sağlık durumu hakkında ilk açıklama İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok'tan geldi.

Berkin Elvan soruşturmasının Savcısı Mehmet Selim Kiraz, iki terörist tarafından Çağlayan Adliyesi'ndeki makam odasında rehin alındı. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, müzakereler sürerken odadan gelen silah sesleri üzerine operasyon yapıldığı, iki teröristin öldürüldüğü Savcı Kiraz'ın ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldığını açıkladı. Hastaneden ise Savcı Kiraz'ın yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybettiği duyuruldu.

Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın sağlık durumu hakkında çelişkili bilgiler geliyor. İddialara göre operasyondan önce teröristler tarafından vurulan Savcı Kiraz'ın ağır yaralandığı ve ambulansla en yakın hastaneye kaldırıldığı; ancak hayatı fonksiyonlarının durma noktasına geldiği belirtildi.

HASTANEDEN ACI HABER

Operasyon sonrası Savcı Mehmet Selim Kiraz, Çağlayan Adliyesi'nin hemen karşısında bulunan Florence Nightingale Hastanesi'ne kaldırıldı. Saat 20.50 civarında hastaneye kaldırılan Savcı Kiraz, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığı duyuruldu. 

İstanbul İl Sağlık Müdürü Selami Albayrak, Savcı Kiraz'ın yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadığını ve şehit düştüğünü açıkladı. Albayrak şöyle konuştu;

 "Sayın savcımıza menfur bir saldırı gerçekleşti. Saldırı gerçekleştikten 2 dakika içinde Florence Nightingale Hastanemize ulaştırıldı. Hastanemize ulaştığında çok ciddi bir yaralanma olmuştu. Yapılan bütün müdahalelere rağmen, bütün girişimlere ve cerrahi ekibin ve hekimlerimizin gayretine rağmen, ne yazık ki bir görev şehidi verdik ve sayın Savcımızı kaybettik. Milletimizin başı sağolsun"

İşte Savcı Kiraz'ın son görüntüleri;
 "GELDİĞİNDE HAYATİ FONKSİYONLARI DURMUŞTU"

İstanbul Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Çavlan Çiftçi de, hem başından hem de göğsünden yaralanan Savcı Kiraz'ın hastaneye getirildiğinde solunumu ve kalbinin tamamen durmuş durumda olduğunu ve hayata döndürmek için bir saat boyunca müdahale edildiğini söyledi. Rektör Çiftçi şöyle konuştu;

"Ateşli silah yaralanması... Hem baş, hem göğüste. Tamamen solumu ve kalbi durmuş durumdaydı. Tüm müdahaleyi tüm ekibimiz yaptı ve hastayı hemen ameliyata aldık. Ancak ameliyata, her türlü müdahaleye rağmen maalesef şehit verdik. Geldiğinde hayatını kaybetmişti. Solunumu, kalbi tamamen durmuştu. Hiçbir hayati fonksiyonu yoktu. Saat 20.50 sıralarında geldi, 21.55'te kaybettik. Ama geldiğinde zaten kaybetmiştik. 1 saat boyunca müdahale ettik. Tüm ekibimiz burada hazır bekliyorduk. Savcımızı hemen aldık, maaasef tüm çabalarımıza rağmen kaybettik. Başımız sağolsun" dedi.

Bu haber toplam 2166 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri