Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savcı Öz bakın kimin talebesi çıktı!

28.01.2014 01:20
17 Aralık soruşturması sonrası görev yeri değiştirilen Savcı Zekeriya Öz'ün Burhan Kuzu'nun öğrencisi çıktı.

17 Aralık'taki yolsuzluk soruşturmasıyla görev yeri değiştirilen Savcı Zekeriya Öz'ün hocası AK Partili Burhan Kuzu çıktı! Savcı Öz'ün öğrencisi olduğunu; ancak çok fazla tanımadığını söyleyen Kuzu, yolsuzluk operasyonuyla hükümete gözdağı verilmeye çalışıldığını iddia etti.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, CNNTürk ekranlarında Enver Aysever'in sorularını yanıtladı. 17 Aralık soruşturması sonrası görev yeri değiştirilen Savcı Zekeriya Öz'ün kendi öğrencisi olduğunu söyleyen Kuzu, öğrenciliğinde çok fazla tanımadığını; ancak bazı yanlışlar yaptığını, bu nedenle de bazı görevlerden el çektirildiğini iddia etti.

"17 ARALIK GÖZDAĞIDIR"

Demokratik bir ülkede bakan oğullarıyla ilgili bir operasyonun doğal karşılanacağını; ancak Türkiye gibi ülkelerde bunun gözdağı olarak algılandığını söyleyen Kuzu şöyle konuştu:

"Bilal Erdoğan'ı kim koruyor diye bir şey yok. Sabah kalktık İçişleri Bakanı'nın oğlu, Adalet Bakanı'nın oğlu, Başbakan'ın oğlu içeriye alınmış mesela. Gelişmiş ülkelerde olsa helal olsun derdik. Avrupa'da paralleli olmayan bir devlet olsa ne güzel demokrasinin geldiği nokta derdik. Ama bu Türkiye'de ileri demokrasinin belirtisi değil ben seni de alırım demektir. 3 bakanın oğlu bir anda alınmasının yansıması bakımından Türkan saylan'ın alınması aynı olmaz. Ben de o zaman Türkan Saylan'ın o şekilde alınmasını kınamıştım. Bilal'le ilgili dosyada. savcının tutumu beni rahatsız ediyor. Bu dosya kesinlikle kapatılmaz. Yolsuzlukların kapatılması gibi bir durum sözkonusu değil. Bilal'in konusuda zaten yardım vakfıyla ilgilidir."

 

Bu haber toplam 2322 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri