Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savcı Öz'den Şamil Tayyar'a sert yanıt!

25.12.2013 03:26
Başsavcıvekili Zekeriya Öz, kendisi ile ilgili ortaya atılan iddialara çok sert cevap verdi.
Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonunu koordine eden İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Zekeriya Öz, kendisi ile ilgili ortaya atılan iddialara çok sert cevap verdi.
 
Öz, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bazıları foseptik çukurunda gezenlerin yalanlarını yazdıkları için ağızları kokuyor. iftiranın kokusu öbür dünya da çıkmaz" yazdı.

Başsavcıvekili Zekeriya Öz’ün bu mesajı kendisi ile ilgili iddiaları ortaya atan AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar'a yanıt olarak yorumlandı. 

Tayyar, Öz'ün İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden kovulduğunu ileri sürmüş ve ”Soruşturmayı hukuk bağlamından çıkarıp intikam davasına dönüştüren savcı Öz’ün emniyet ofisine girişi başsavcılıkça yasaklandı” yazmıştı.
 
BAŞSAVCILIK İDDİAYI YALANLADI
 
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, AK Parti Milletvekili Şamil Tayyar’ın Başsavcı Vekili Zekeriya Öz’ün emniyete girişinin yasaklandığı şeklideki iddiasını yalanlandı. Başsavcılık, böyle bir yasak konmadığını, böyle bir yasaklama da koyamayacaklarını belirtti. 
 
Tayyar, sosyal paylaşım sitesinde dün yazdığı mesajlarında Öz’ün emniyete girişinin Başsavcılık tarafından yasaklandığını ileri sürmüştü. Tayyar’ın bu iddiası üzerine konu bir çok gazete ve site tarafından da haber yapıldı. Ancak, Tayyar’ın bu iddiası Başsavcılık tarafından yalanlandı. Böyle bir yasak konmadığını belirten Başsavcılık, zaten böyle bir yasak koyamayacaklarını da kaydetti.
İNTERNETHABER
Bu haber toplam 1512 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri