Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savcı Sayan: Kılıçdaroğlu çözüm sürecini başlatsa...

14.03.2014 01:15
Son dönemde yaşananların en büyük sebeplerinden birinin çözüm süreci olduğunu belirten Savcı Sayan, muhalefetin böyle bir süreci başlatmasının mümkün olmadığını söyledi...

Ülke TV'de Turgay Güler'in sunduğu En Sıradışıprogramında CHP'li Savcı Sayan'dan çözüm sürecine ilişkin ilginç tespitler geldi.

HEDEF ÇÖZÜM SÜRECİ

Sayan, son dönemde yaşananları yorumlarken, çözüm sürecinin hedeflendiğini, baltalanmaya çalışıldığını söyledi.

Erdoğan dışında kolay kolay kimsenin bu işi başaramayacağının altını çizen Savcı Sayan, diğer liderlerin barışı sağlamalarının mümkün olmayacağını belirtti.

Savcı Sayan şöyle konuştu:

Sizin, ülkedeki iki tarafı da barıştırabilmeniz için, bu savaşı durdurabilmeniz için, sizin iki tarafta da karşılığınızın olması lazım. Yani hem Kürtler sizi kabul edecek, hem Türkler sizi kabul edecek.

BAHÇELİ ÇÖZÜM SÜRECİ DESE;

Şimdi, Sayın Bahçeli "ben bu barışı yaparım" dese, Türk halkımız kabul etse bile Kürtler kabul etmeyecektir.

DEMİRTAŞ ÇÖZÜM SÜRECİ DESE;

Selahattin Demirtaş ortaya çıkıp dese ki, "ben bu barışı yapacağım", Kürtler kabul etse bile Türkler kabul etmeyecektir.

KILIÇDAROĞLU ÇÖZÜM SÜRECİ DESE;

Sayın Kılıçdaroğlu çıksa, ne Kürtler kabul edecek, ne Türkler kabul edecek.

Ama Sayın Başbakan çıktığı zaman, bugün oylara baktığımızda bunu net bir şekilde görüyoruz, hem Doğu'da Güneydoğu'da Kürtlerin içinde, hem Batı'da Türklerin içinde karşılığı vardır.

SEZEN AKSU VE OKAN BAYÜLGEN'E SERT TEPKİ

Savcı Sayan, Berkin Elvan'ın vefatını değerlendirirken, Sezen Aksu ve Okan Bayülgen'in tutumlarını çok sert ifadelerle eleştirdi.

Sezen Aksu'ya "sen hiç şimdiye kadar Güneydoğulu çocuklar için şarkı besteledin mi" diyen Savcı Sayan, Bayülgen için ise "ekmeğin fiyatını bilmeyenler bugün masalarına bir ekmek koyup, Berkin'in tertemiz bedeni üzerinden siyaset yapıp kendilerine rant elde etmeye çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

Savcı Sayan konuyla ilgili şöyle konuştu:

Tutmuş Sezen Aksu şarkı yazıyor. Sen Doğu'da, Güneydoğu'da hangi çocuk için şarkı yazdın? Sen Suriye'de ölen binlerce çocuk için şarkı yazdın mı?

Bayülgen Bey, sen her gün televizyonda şov yapıp cebine trilyonları dolduruyorsun. Sen Güneydoğu'da, Doğu'da hangi ilde okul yaptın, Karadeniz'in neresinde yaptın? İç Anadolu'nun neresinde yaptın?

Çocuğuna ekmek bulamayan hangi Kürt anneye, hangi Türk anneye, hangi Karadenizliye, hangi Doğuluya sen bunları yaptın?

Yapmayın, etmeyin. Bu işleri bize yutturmaya çalışmayın. Niyetinizi biliyoruz. Siz kendinize göre bir ülke istiyorsunuz. Vatikan gibi, İstanbul küçük bir ülke olsun, deniz olsun. Doğu, Karadeniz, Orta Anadolu, İç Anadolu, Ege insanları bizim umurumuzda değil. Bunlar ölsün, bize ne? Ayda bir para gönderirsek, köpeklerimizden artırdıklarımızı gönderirsek bunlar doyarlar mantığıyla hareket ediyorsunuz. Size yedirmezler.

Bu ülkeyi kazananlar bellidir. Şu anda bu ülke için can atanların dedeleri "Çanakkale geçilmez" diyenlerdir.

Bu ülkenin Karadenizi, Doğusu, Batısı, Türkü, Kürdü, lazı;

Hawai Dubai abonelerine, Koçlara, tosunlara, öküzlere meydan okuyor. Bu ülkeyi karıştıramayacaksınız.

SİZ EKMEĞİN FİYATINI BİLMİYORSUNUZ Kİ!

Berkin benim kardeşimdir, siz araya giremezsiniz. Siz Berkin'in halinden anlamazsınız ki. Siz hayatınız boyunca bir ekmek almak için sokağa çıkmadınız ki. Siz ekmeğin fiyatını bilmiyorsunuz ki.

Ekmeğin fiyatını bilmeyenler bugün masalarına bir ekmek koyup, Berkin'in tertemiz bedeni üzerinden siyaset yapıp kendilerine rant elde etmeye çalışıyorlar. Sizin iki dünyada da yatacak yeriniz yoktur. Bu halk size gereken cevabı verecektir.

Star

Bu haber toplam 2526 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri