Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savcı Sayan'dan CHP'ye Sert Eleştiriler

03.05.2013 11:43
CHP MYK eski üyesi Savcı Sayan konuk olarak katıldığı programda CHP'lileri çok kızdıracak açıklamalarda bulundu.

Ülke Tv'de yayınlanan En Sıradışı programının bu haftaki konuğu CHP MYK eski üyesi Savcı Sayan oldu. Sayan program'da yaptığı açıklamalarla CHP'lileri yine çok kızdıracak.

Program 1 mayıs'ta yaşananlar ve sonrasında yapılan açıklamalar üzerine başladı.

RADİKAL YAZARI ÇALIŞKAN'IN 1 MAYIS AÇIKLAMASINA TEPKİ

Savcı sayan, "Radikal yazarı Koray Çalışkan'ın Taksim ile Kabe'yi kıyaslaması bence çok çarpık bir zihniyet ne demek dünyevi bir işi getirip ahiretsel bir işe bağlamak, buda materyalist bir düşüncenin ürünüdür bana göre, yani sen Allah'a inanmıyorsan bari bırak inananlar rahat yaşasın. Bu din düşmanlığıdır, Allah düşmanlığıdır" Diyerek tepki gösterdi.

"CHP'NİN BAŞÖRTÜSÜ KONUSUNU ANAYASA MAHKEMESİNE TAŞIMASI YANLIŞ"

Bu ülkede bazı insanlar sadece belli bir azınlığın bir grubun hakimiyetini kendi kafalarında tasarladıkları için vatandaşın geriye kalan kısmını yıllarca dikkate almadılar. Bu ülkenin yüzde kaçı başörtülüydü? ama üniversiteye kızlarını sokamadılar. Yani bu ülkede böyle bir moda var Böyle bir anlayış olabilir mi?

Nevzat Tarhan: Sanki başörtüsünü Anayasa Mahkemesi'ne taşıyan CHP değilmiydi? sorusuna ise; Bu bir duyarlılıktır ben sosyal demokrat yaşayan biriyim, CHP'de götürmüşse yanlış MHP'de götürmüşse yanlış AK Parti de götürmüşse yanlış yapmıştı. İnsanların özgürlüğünü kimsenin kısıtlama hakkı yoktur. Cevabını verdi.

"CHP'YE 1 MAYIS ELEŞTİRİSİ"

"CHP dün Taksim'deki kaldırım taşlarıyla değil, hükümeti TBMM'de vereceği kanunlarla köşeye sıkıştırmalıydı. MOBESE kameralarını kırarak değil Meclis'te kanun teklifi vererek savaşmalıydı" Dedi.

"KILIÇDAROĞLU CHP GENEL BAŞKANI OLAMAZ"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genç bakış programında bir gencin sorusuyla zor duruma düşmesine ise, "Kılıçdaroğlu CHP'ye genel başkanlık yapamaz zavallı bir genel başkan CHP'yi de zavallı bir parti konumuna düşürdü, sadece bir belediye başkanı olmak için bu zavallılığa alkış tutanları tarih yarın affetmeyecektir. Eğer Kılılıçdaroğlu iyi bir genel başkan olsaydı bu süreçte alternatif olabilseydi, elini masaya vurabilseydi, CHP'yi iyi yönetebilseydi tarihe geçecekti, ama bakkal defterine bile geçemeyecek. Eğer bir genel başkan bir öğrenciye cevap veremiyorsa bu zavallılıktır" Dedi.

"BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN ÖNÜNDE ŞAPKA ÇIKARIYORUM"

- Ayran meselesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ayran meselesi hakkında, Başbakan erdoğan'ın önünde birkez daha şapka çıkarıyorum, bütün muhalefeti bir bardak ayran ile sarhoş etti. Yani bukadar usta politikacı olur, hiç oy vermedim ama helal olsun Türkiye'nin bu gündeminde her tarafta Türkiye'nin birliği konuşulurken bir bardak ayranla hepsini sarhoş etti. Bu ülkede bütün muhalefet partileri Başbakan'a çalışıyor, ama bu çok iyi bir şey değil çünkü muhalefetin olmadığı yerde politika olmaz.

Bu haber toplam 5092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri