Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savcılık o hatayı araştıracak

17.12.2012 11:16
Siirt Valisi Ahmet Aydın, bazı gazetelerde Siirt'te teröristlerin nüfus kayıtlarına 'şehit' olarak geçirildiği iddiasına ilişkin olarak, Nüfus Müdürlüğü'nde belgeleri düzenleyen bir memur ile onaylayan bir şefin açığa alındığını bildirdi.

Aydın, olayın çok boyutlu olarak araştırıldığını, başlatılan idari ve adli soruşturmanın ise sürdüğünü söyledi. Siirt'te öldürülen 4 teröristin kayıtlarının memleketlerine gönderilirken, nüfus kaydına şehit olarak yazıldıklarını tespit ettiklerini belirten Aydın, ''Konu ile ilgili idari soruşturma sürdürülüyor. Cumhuriyet savcılığımızca da adli soruşturma başlatılmış durumda.

Olayla ilgili olarak Nüfus Müdürlüğü'nde belgeleri düzenleyen bir memur ile onaylayan bir şef açığa alındı'' dedi. Vali Aydın, nüfus kayıtlarında gerekli düzeltmenin yapılması için ilgili nüfus müdürlüklerine yazışmanın da yapıldığını sözlerine ekledi.

Öte yandan olayın, Gaziantep nüfusuna kayıtlı bir teröristin kayıtlara 'şehit' olarak geçtiğini belirleyen Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün Siirt Emniyet Müdürlüğü'nü uyarmasıyla ortaya çıktığı öğrenildi. 
Bu haber toplam 2224 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri