Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Savcılık: Sokağa giren iki terörist de vuruldu

04.12.2015 15:24
Tahir Elçi'nin öldürülmesi esnasında sokağa giren ve polislerin yakından ateş açtığı iki teröristin vurulduğu ortaya çıktı.

Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi cinayetine ilişkin soruşturmada elde edilen ilk bulgulara göre, olayın yaşandığı sokaktan, polisin defalarca ateş açmasına karşın koşarak kaçmayı başaran iki PKK'lı polis tarafından vuruldu. Savcılığın elinde, bu kişilerin ölüp ölmediği konusunda bir bilgi ise yok.

2 TERÖRİST DE VURULDU

Olay öncesinde iki polisi şehit ederek, Tahir Elçi'nin bulunduğu sokağa yönelen teröristler Mahsum Gürkan ile Uğur Yakışır'a defalarca ateş edilmesine karşın, bu kişilerin kaçmaları soru işaretlerine yol açmıştı. Polisin kullandığı silahta plastik mermi olduğu iddiaları ortaya atılmıştı. Al Jazeera'nin savcılık kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre teröristlerden ikisinin de polislerin açtıkları ateş sonucu vuruldukları, görüntülerin iyileştirilerek izlenmesi ile tespit edildi.

Kaçan PKK'lıların yaralı olma ihtimâllerini, olaydan hemen sonra dikkate alan polis, hastanelerde arama yapmış ancak herhangi bir sonuç alamamıştı.

Tahir Elçi'nin vurulduğu anın görüntüleri VİDEO

Bu haber toplam 1384 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri