Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

SBS başvuruları başladı

05.03.2012 13:30
Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) başvurular bugün itibariyle başladı.
Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) başvurular bugün itibariyle başladı. Adaylar, kılavuza "www.meb.gov.tr" ve "http://oges.meb.gov.tr" adreslerinden ulaşabilecekler.
MEB'in sınav takvimine göre, 9 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan SBS için başvurular, 5-23 Mart tarihleri arasında yapılacak. Sınav giriş belgesinin internette yayımlanma tarihi 28 Mayıs, sınav sonuçlarının ilanıysa 12 Temmuz olacak.
 
-PYBS BAŞVURULARI 12-23 MART-
 
İlköğretim 8. sınıf Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) da 9 Haziran Cumartesi günü yapılacak. İlköğretim 5, 6, 7. sınıflar ile ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıflar için düzenlenen PYBS ise 10 Haziran'da gerçekleştirilecek. SBS, PYBS ve Polis Koleji Sınavı ile ilgili tüm iş ve işlemler e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Başvurular 12-23 Mart tarihleri arasında yapılacak. Sınav sonuçları 3 Ağustos'ta açıklanacak.
 
Öğrencilerin veya velilerinin SBS e-Başvuru Kılavuzu'nda yer alan bankalara öğrencinin TC Kimlik Numarası'nı belirterek 10 TL sınav ücretini yatırmaları başvuru için yeterli olacak.
 
SBS ücretini yatıran ve Polis Koleji başvurusunda bulunmak isteyen öğrencilerin başvuruları da yine aynı tarihlerde Bakanlığın internet adreslerinde yer alan Polis Koleji Başvuru Kılavuzu'na göre yapılacak
Bu haber toplam 2454 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri