Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sebahat Akkiraz'dan CHP'ye tepki !

16.12.2013 01:12
CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz kendi partisini eleştirdi. Akkiraz açıklamasında "Partimizde artık aday olmak için ilk kıstas sağcı olmak" diyerek tepkisini dile getirdi.

CHP İstanbul Milletvekili Sabahat Akkiraz, yerel seçimlerde partisinin gösterdiği adaylara tepki göstererek "Partimizde artık aday olmak için ilk kıstas sağcı olmak" dedi.

Akkiraz, "Aylar önce özellikle Alevilerin çekincelerini genel başkanımıza ilettim. Uyarımı yaptım. Listelerin adil olmaması halinde şoklara hazır olunmalı" açıklamasında bulundu.

 

AKKİRAZ UYARDI: "ŞOKLARA HAZIR OLUN"

CHP'li Akkiraz Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Zannımca partimizde artık aday olmak için ilk kıstas sağcı olmak. Düne kadar bize küfredenler için oy istediğimiz tabanımız ne der acep?" diye sorarken, "Aylar önce özellikle Alevilerin çekincelerini genel başkanımıza ilettim. Uyarımı yaptım. Listelerin adil olmaması halinde şoklara hazır olunmalı" dedi.

"İLKELERİMİZ VE SOLCULUĞUMUZU YOK SAYMAMALI"

"CHP'nin başarısı önceliğimizdir" vurgusu yapan Akkiraz, şunları kaydetti:

 

"Bunu yapabilecek kadrolarımız vardır. Onları yok saymamak gerekir. İlkelerimiz ve solculuğumuzu yok saymamalı. Dikkat ediyorum; eleştirenlerin ortak özelliği; CHP kadrolarını yok saymak ve sağ adaylarla kazanılacak fikri ile partiyi köşeye sıkıştırma. 1989'da adaylarımız solcu idi ve nerdeyse her yerde biz kazandık.

Asıl olan sol ve halkçı politikalardır. Siyasi kimliksizlik ile kazanılacak seçim; sadece kimliksizlerin iktidarı ve yandaşlığı sonucu halktan uzaklaşmaktır."


ROTAHABER.COM

Bu haber toplam 2684 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri