Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şebesteri: 'Erdoğan şarap olacak üzüm gibi'

14.10.2012 02:40
İran Tebriz Cuma İmamı, dünkü Cuma hutbelerinde Erbakan’ın Türkiye Başbakanı Erdoğan’ın ilerde şarap olacak üzüme benzettiğini hatırlatarak “Erdoğan’ın rüyası gerçekleşmiyecek” dedi.

Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Muhsin Muctehid Şebesteri dünkü Cuma hutbelerinde, Türkiye’nin Suriye’ye yönelik savaştan yana müdahaleci girişimlerine değinerek “Geçmişte bir zaman Türkiye’nin İslamBaşbakanı Necmeddin Erbakan bu ülkenin şimdiki Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili ilginç bir tanımlamada bulunmuştu” dedi.

Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Şebesteri daha sonra “O tanımlama şöyleydi: Erdoğan, ileride şarap olacak bir üzümdür” diye ilave etti.

Ayetullah Şebesteri hutbesinin devamında “ABD’yle Siyonist İsrail Erdoğan’ı iyice kışkırtmışlar ve buna göre Erdoğan bugün Osmanlı devletini geri getirebileceği hayallerine kapılmıştır. Fakat bu ham hayaldir. Erdoğan’ın bu rüyası gerçekleşmiyecek. Osmanlı dönemi kapandı artık. Sayın Erdoğan şunu bilmeli ki, bölgede eğer bir savaş çıkarsa ilk önce Türkiye ekonomisinin beli kırılacaktır” diye uyarıda bulundu.

Tebriz Cuma İmamı Ayetullah Şebesteri ayrıca “ABD’yla işgalci İsrail, Suriye düzenini yıkma projesini takip ediyorlar. Maksatları da İsrail için nefes alma imkanı sağlamak. Çünkü Suriye işgalci İsrail’in çıkarları yolunda ciddi bir engel sayılıyor” diye konuştu.(Fars haber ajansı)Tımeturk

 

Bu haber toplam 3828 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri