Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seccadeni al, Kazlıçeşmeye Gel!

14.07.2013 17:43
Saadet Partisi, Mısır'daki askeri darbeye karşı bugün İstanbul Kazlıçeşme Meydanı'nda "Darbelere hayır, Mısır halkına destek" mitingi düzenleyecek.

Saadet Partisi, Mısır'daki askeri darbeye karşı bugün İstanbul Kazlıçeşme Meydanı'nda "Darbelere hayır, Mısır halkına destek" mitingi düzenleyecek. Seccade, sefer tası ve dua sloganıyla saat 18.00'de başlayacak mitinge yüz binlerin katılımı bekleniyor.

İslam dünyasının önde gelen isimleri Saadet Partisi'nin Kazlıçeşme Mitingi'ne destek vermek için Türkiye'ye geliyor. Gelenler arasında Müslüman Kardeşler Genel Sekreteri İbrahim Münir'de var. Münir, miting alanında bir konuşma yapacak ve darbeye karşı yürüttükleri onurlu mücadelenin yol haritasını anlatacak.

Saadet Partisi öncülüğünde, darbeye karşı çıkmak ve Mısır halkına destek vermek için İstanbul Kazlıçeşme Meydanı'nda gerçekleştiriliecek miting yurtdışında da büyük yankı uyandırdı. İslam dünyasının önde gelen isimlerinden bazılarının, Kazlıçeşme'deki mitinge katılmak üzere Türkiye'ye geleceği açıklandı. Saadet Partisi tarafından yapılan açıklamaya göre; Mitinge katılımı kesinleşenler arasında İhvan-ı Müsluimin Genel Sekreteri İbrahim Münir, Malezya Kelantan eyaleti Başbakanı ve İslam Partisi Genel Başkanı Abdulhadi Awang da bulunuyor.

"Darbelere hayır. Mısır halkı için Kazlıçeşme'deyiz" başlığı altında düzenlenen mitinge, Tunus Nahda Hareketi Lideri Raşid El Gannuşi, Hamas Siyasi Lideri Halid Meşal gibi isimlerde davet edildi. Mitinge, Pakistan'dan, Afganistan'a kadar bir çok islam ülkesinden temsilcinin katılması bekleniyor.

İstanbul-Kazlıçeşme ile Mısır-Adeviye Meydanı arasında aynı anda kurulacak bağlantı ile birlik ve beraberlik mesajı iletilecek.

Bu haber toplam 2544 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri