Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seçime 26 gün kala son seçim anketi

17.05.2011 18:26
Üç seçim anketi şirketi yöneticileri son seçim oranlarını canlı yayında açıkladı...

Bir televizyon programı ekranlarında yayınlanan Öğle Arası programında bugün son seçim rakamları konuşuldu. Programın konukları Türkiye'nin önde gelen araştırmacıları Genar Başkanı Mustafa Şen, Andy-ar Başkanı Faruk Acar ve Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı oldu. Araştırmacılar yaptıkları son seçim anketi rakamlarını ve seçime sayılı günler kala siyasilerin değerlendirmesini yaptı.

Anket şirketlerinin Türkiye genelinde ulaştıkları son rakamlar Şemsettin Efe'nin sunumuyla ekrana gelen Öğle Arası'nda kamuoyuna açıklandı. İşte rakamlar:

Genar Başkanı Mustafa Şen, nisan ayında yapmış oldukları seçim araştırmasını değerlendirdi. Şen, son zamanlarda yaşanan şiddet olaylarının halk nazarında MHP'ye oy getireceği düşüncesinin olduğunu söyledi.

Sonar Başkanı Hakan Bayrakçı aralıklı tahminlerin araştırma şirketleri üzerindeki inandırıcılığı zedeleyeceğini söyledi. Bayrakçı'ya göre MHP'de çıkan kasetler MHP'ye zarar vermeyecek aksine oy kazandıracak.

Faruk Acar ise CHP'nin %25 üzerinde oy almasının Kılıçdaroğlu için başarı demek olduğunu belirtti.Acar da yaşanan şiddet olaylarının BDP ve MHP'ye yarayacağı görüşünde.

Andy-Ar'ın yaptığı seçim anketine göre:AK Parti%52,CHP%27,MHP% 10.5, BDP %7

GENAR'ın yaptığı seçim anketine göre: AK Parti %48.7, CHP %25.2, MHP % 11.9, BDP %6.4

SAMANYOLUHABER.COM 

Bu haber toplam 2026 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri