Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Seçmen listeleri PKK'lıların evinden çıktı

09.10.2015 11:13
Terör Örgütü PKK'ya yönelik İstanbul'daki operasyonda örgüt evinde İstanbul'daki tüm seçmen listeleri ele geçirildi.

İstanbul Terörle Mücadele ekiplerince önceki gün, İstanbul merkezli olarak 5 ilde düzenlenen PKK/KCKoperasyonunun detayları netleşti.

52 şüpheliden 15'inin tutuklandığı operasyonlar kapsamında örgütün hücre evlerine yaptığı baskında ele geçirilen dijital veriler içinde İstanbul'un tüm bölgelerine ait seçmen kütük bilgilerinin yer aldığı ortaya çıktı. HDP Beyoğlu İlçe Merkezi'nin arkasındaki sokakta yer alan KCK karargahındaki belgelere göre örgütün, İstanbul seçmen kütük listesini bölge bölge ele geçirdiği ve listenin üzerinde çalıştığı tespit edildi. Aynı belgelerde örgüte finans sağlamak için haraca bağlanan Kürt kökenli esnaf ve işadamlarının listesi de yer aldı.

CİNAYET SİLAHI ÇIKTI

Gece KCK Beyoğlu sorumlusu, gündüz ise Beyoğlu HDP yöneticisi olan ve operasyon kapsamında tutuklanan Acar'ın ev adresinde de silah bulundu. Silahın balistik incelemesinde 10 yıl önce Beyoğlu'nda Özdoğan ailesinden 4 kişinin öldürüldüğü cinayet olayında kullanılan silahlardan birisi olduğu tespit edildi. Dosya tekrar açılabili

Bu haber toplam 1388 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri