Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sedat Şahin aranıyor 3 adamı tutuklandı

17.03.2015 16:58
İstanbul ve Samsun'da Sedat Şahin liderliğindeki organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 11 kişiden Mustafa Tuna Gülümsel, Serkan Durna ve Volkan Aykaç "suç örgütü üyesi olmak" suçundan tutuklandı. Sedat Şahin'in ise aranıyor

Gözaltında tutuldukları İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen 11 kişinin, soruşturmayı yürüten İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili Önder Yaman tarafından ifadesine başvuruldu.

Savcı Yaman, Sedat Şahin'in oğlu Erkan Şahin ile amca oğulları Şehmi ve Mehmet Şahin'in de aralarında bulunduğu 11 şüpheliyi, "suç işlemek amacıyla kurulan silahlı örgütü yönetmek, üye olmak, 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" suçlarından tutuklanması istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk etti.

YURT DIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI

Şüphelileri sorgulayan nöbetçi İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği, şüphelilerden Mustafa Tuna G, Serkan D. ve Volkan A'nın "suç işlemek amacıyla kurulan silahlı örgüte üye olmak" suçundan tutuklanmasına, diğer 8 şüphelinin ise serbest bırakılmasına karar verdi. Serbest bırakılan şüphelilerden Şahin'in oğlu Erkan Şahin ve amca oğlu Mehmet Şahin hakkında, "yurt dışına çıkış yasağı ve haftanın bir günü evine en yakın güvenlik merkezine imza verme zorunluluğu"ndan oluşan adli kontrol tedbiri uygulanmasına hükmedildi.

19 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, 4 gün önce İstanbul ve Samsun'da düzenlenen operasyonlarda, 24 Aralık 2014'te Nişantaşı'nda uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürülen Sedat Şahin'in kardeşi Vedat Şahin'in intikamını almak istedikleri ve bunun için silahlı saldırı gerçekleştirecekleri iddia edilen 19 kişi gözaltına alınmıştı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sorgusu yapılan şüphelilerden 3'ü, ifadelerine başvurulduktan sonra ''herhangi bir suça karışmadıkları'' gerekçesiyle, 5 şüpheli ise savcılık talimatıyla serbest bırakılmıştı.

SUÇ MALZEMELERİ SERGİLENDİ

Operasyonda ele geçirilen ruhsatsız 14 tabanca, 3 otomatik tüfek, 2 çelik yelek ve diğer suç malzemeleri basın mensupları için sergilendi. İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda şüphelilerin ev ve iş yerlerinde ruhsatsız 14 tabanca, 2'si kalaşnikov marka 3 otomatik tüfek, 2 çelik yelek, 1 sahte polis kimliği ve 10 gram uyuşturucu bulunduğu bildirildi. Ele geçirilen suç malzemeleri, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki yerleşkesinde basına sergilendi. Bu arada, Sedat Şahin'in arandığı bildirildi.

Bu haber toplam 7340 defa okunmuştur

Etiket(ler): ,

DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri