Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehidin cenazesinde CHP'lileri kızdıran çelenk

29.01.2016 23:41
Sur'da şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan'ın cenazesine gönderilen çelengin boyutu ve yazısı CHP'lileri kızdırdı.

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonda PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan'ın cenazesi, memleketi Sivas'ın Divriği ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

"KEMAL KILIÇTAROĞLU" YAZILI ÇELENK CHP'LİLERİ KIZDIRDI

Divriği Cumhuriyet Meydanı'nda kılınan cenaze namazı öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adına gönderilen çelenk tartışma yarattı. PartililerCHP Merkez İlçe Başkanı Adil Keser'e gönderilen çelenk ile ilgili tepki gösterdi.

Çelengin bakımsız ve küçük olmasına tepki gösteren partililer çelengin CHP'ye yakışmadığı belirtti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adına gönderilen çelenkte, Kılıçdaroğlu yerine 'Kılıçtaroğlu' yazılması dikkat çekti.

Şehidin cenazesinde CHP'lileri kızdıran çelenk

ÇİÇEKÇİNİN SÖZLEŞMESİ FESHEDİLDİ

Sur'da şehit düşen Piyade Astsubay Üstçavuş Özgür Erdoğan'ın Divriği İlçesindeki cenaze töreni için gönderilen CHP çelenginin tepki çekmesinin ardından parti yönetimi harekete geçti. Genel Merkezin talimatı ile il merkezinde anlaşmalı olunan çiçekçinin sözleşmesi feshedildi.

Şehidin cenazesinde CHP'lileri kızdıran çelenk

"GEREKEN YAPILDI"

CHP Merkez İlçe Başkanı Adil Biçer, hassas bir konuda gereken özenin gösterilmemesi nedeni ile durumu öncelikle il yönetimine ilettiklerini, il yönetiminin de genel merkeze bildirdiğini belirterek, "İldeki anlaşmalı çiçekçi ilçe uzak olduğu için kendi çelenk göndermek yerine, ilçedeki çiçekçiyle anlaşmış. Oradaki tek çiçekçi de elindeki malzeme yetersizliğinden böyle bir çelenk hazırlamış. Gereken yapıldı" dedi.

Bu haber toplam 1978 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri