Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sehidler üzerinden KİRLİ OYUN

25.08.2015 16:01
30 yıldır akan kanın durması için başlatılan Çözüm Süreci’ni “AK Parti ile PKK anlaştı”, “Askeri, kışlaya hapsettiler” şeklindeki sözlerle baltalamaya çalışan çevrelerin, 2 polisimizin uykuda PKK’lı teröristlerce kahpece katledilmesinin ardından başlatıla

Türkiye’de barış havasını tüm yurtta hakim kılma amacıyla başlatılan Çözüm Süreci’ni “AK Parti’nin PKK ile anlaşarak askeri, kışlaya hapsettiği” yalanıyla yorumlayan çevrelerin, son günlerde terör örgütüne yönelik başlatılan imha operasyonlarına da karşı çıkması tuhaf karşılanıyor. 2 polisimizi uykuda katleden, Jandarma Komutanı’nı eşi ve çocuğunun yanında vuran, Kürt askerlerin de aralarında bulunduğu Mehmetçiklere hain pusular kurarak şehid eden hainlere yönelik yürütülen kararlı operasyonları eylem ve söylemleriyle aksatmaya çalışanlara tepki gösteren Çözüm Süreci Sivil İnisiyatif Derneği (ÇÖZÜMDER) Genel Başkanı Ercan Ezgin, özellikle şehit cenazeleri üzerinden oynanan kirli ve çirkin oyuna dikkat çekti.

Vesayetçi zihniyetin, barış için vücudunu taşın altına koyan bir Cumhurbaşkanı’nı ‘Kürt düşmanı’ gibi, geçmişte Kürtlere her türlü baskı ve zulmü reva gören kendilerini ise Kürt dostu gibi gösterdiğini vurgulayan Ercan Ezgin, böyle bir süreçte tüm çevrelerin siyasi çıkarlarını bir kenara koyarak ülkeyi iyi bir şekilde sevk ve idare etme noktasında işbirliği yapması gerektiğini vurguladı.

ERDOĞAN’I ‘KÜRT DÜŞMANI’ GİBİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR

Çözüm sürecinin adının PKK ile anlaşma veya güvenlik güçlerini etkisiz hale getirmek olarak konulamayacağını belirten ÇÖZÜM-DER Genel Başkanı Ercan Ezgin, “Özellikle bu son dönemde Kemalist, ulusalcı, paralelci bilumum vesayetçi çevreler, geçmişte Kürt meselesinde şiddet ve baskıyı ön plana çıkararak bugünlere sadece o politikaları miras bıraktı. KCK operasyonlarıyla belediye başkanlarını kelepçeleyerek teşhir eden paralelciler de bunlarla birlikte şimdi Kürt dostu gibi görüntü veriyor. Analar ağlamasın şiarıyla yola çıkan, anadilde eğitimin önünü açan, DGM’lerin kaldırılmasını sağlayan, devlet tarafından Kürtlerin ret ve inkâr edilmesine son veren uygulamalara imza atan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ise ‘Kürt düşmanı’ gibi göstermeye çalışıyorlar” diye konuştu.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesindeki Ayvalık Jandarma Karakoluna düzenlenen hain saldırıda şehit olan Jandarma Yüzbaşı Ali Alkan’ın Osmaniye’deki cenazesinde ağabey Yarbay Mehmet Alkan’ın dile getirdiği tepkisel sözleri “acılı” olduğu için yargılamayacağını belirten Ercan Ezgin, “Ama her iki kutup medya da bunu kullanıyor. Özellikle sol ve paralel medya bunu kullanarak toplumda hükümete ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı halkı kin ve düşmanlığa sevk etme adına kirli ve çirkin bir oyun oynuyor” dedi.

ŞEHİT CENAZELERİNİ KULLANIYORLAR

Ezgin, “Aynı zihniyetler şehit cenazelerinde veya terörü protesto yürüyüşü bahanesiyle hükümete ve devlete saldırıyorlar. Bunu kullanan kesimler de var. Radikal sol unsurlar, ulusalcılar ve paralelciler bunu kullanıyor. HDP’nin yüzde 13 oy almasını sağlayan unsurlar da bunlardı. Bu bağlamda karşımızdaki tehlikenin ne kadar büyük olduğunu da görmemiz lazım” şeklinde konuştu.

Kendisinin de çözüm sürecini savunan bir insan olduğunu hatırlatan Ercan Ezgin, “Çözüm sürecinde muhatap halktır ama kamu düzeni ve kamu güvenliğini bozucu ne varsa onla mücadele etmek lazım” diyen Ezgin, şöyle konuştu: “Kamu düzeninin olmadığı yerde çözüm de barış da konuşulamaz. Devletin şefkat ve kudret yolunu aynı anda götürmesi lazımdı. Bu anlamda emniyet içerisindeki paralel yapı unsurlarına da dikkat etmek lazım. Birçok olayda gerekli müdahaleyi yapmadılar, gerekli tedbirleri almadılar. Birçok olayda da gerekmediği halde topumu germek ve halkı kışkırtmak amacıyla aşırı güç kullandılar. Ve bu unsurlar hâlâ bölgede çok aktif.”

Bu haber toplam 1874 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri