Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit acısı ikinci kez yaktı

13.12.2012 14:16
Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'de 2,5 ay önce şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Suay'ın kızı Ela dünyaya gözlerini açtı

Hakkari'de teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen Piyade onbaşı Mehmet Suay'ın kızı dünyaya gözlerini açtı.

Eşi şehit düştüğünde 6.5 hamile olan Berivan Suay buruk sevinç yaşadı.

Asıl yürekleri yakan ise doğum sonrası hemşilerin bebeği babasına vermek istediği an oldu. Şehit annesi o anı böyle anlattı

'Doğum sonrasında hemşireler çocuğu babasına vermek istediler. Ben de 'babası şehit oldu' dedim. Çocuğu kucağıma aldım. Kızımın yanına götürdüm. Bir süre ağladık.'

Genelkurmay Başkanlığı, Hakkari'de 2,5 ay önce şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Suay'ın dün dünyaya gelen ve babasının göz rengi olduğu için ''Ela'' adını alan kızına altın hediye etti.

2.5 AY ÖNCE HAKKARİ'DE ŞEHİT DÜŞTÜ

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Zorgeçit kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada 2,5 ay önce şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Suay'ın İskenderun ilçesinde yaşayan ailesini ziyaret eden İskenderun 39. Mekanize Piyade Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Hakan Atınç ve eşi Ceren Atınç, Genelkurmay Başkanlığı adına, şehit eşi Berivan Suay'ın dün dünyaya getirdiği kızına altın taktı.

20121212.220226_hat40_1981653.jpg

GENELKURMAY ELA BEBEĞİ UNUTMADI

Genelkurmay Başkanlığı adına bu ziyareti gerçekleştirdiklerini belirten Tuğgeneral Atınç, ''Şehitlik mertebelerin en yükseğidir. Şehitlerimizin ailelerinin her zaman yanındayız. Şehidimiz Mehmet Suay'ın bir çocuğu olduğunu öğrendik ve çok sevindik. Sizleri ziyaret ederek kutlamak istedik. Hayırlı uğurlu olsun. Ela'ya bir ömür boyu mutlu ve sağlıklı günler diliyoruz'' dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Berivan Suay, eşinin göz renginin ela olduğunu, bu nedenle kızına ''Ela'' adını verdiklerini belirterek, eşi şehit olduğunda 6,5 aylık hamile olduğunu söyledi.

20121212.220233_hat42_1981655.jpg

ŞEHİT AİLESİ ZİYARETTEN MEMNUN

Şehidin babası Reşit Suay da, ziyaretlerinden dolayı Atınç'a teşekkür ederek, ''Sağ olsun komutanlarımız bizleri hiç yalnız bırakmadı. Ne zaman ararsak sıkıntılarımızı çözdüler. Torunum olduğu için seviniyorum. Oğlumu çok seviyordum. Tek oğlumdu. Oğlum bu vatan için şehit düştü. Vatan sağ olsun'' diye konuştu.

BABASI ŞEHİT OLDU

Buruk bir mutluluk yaşadıklarını dile getiren babaanne Perihan Suay ise ''Doğum sonrasında hemşireler çocuğu babasına vermek istediler. Ben de 'babası şehit oldu' dedim. Çocuğu kucağıma aldım. Kızımın yanına götürdüm. Bir süre ağladık. Allah hayırlı ömür versin. Başka diyecek bir söz bulamıyorum'' ifadelerini kullandı.

Tuğgeneral Atınç'ın eşi Ceren Atınç, altın taktığı şehit kızı Ela'yı kucağına alarak bir süre sevdi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in gönderdiği çiçek de aileye verildi. 

Bu haber toplam 6300 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri