Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit annesi ile PKK'lı annesi bir arada!

26.02.2013 12:01
Biri şehit annesi, diğeri PKK'lı annesi olmak üzere çocuklarını çatışmalarda kaybeden iki anne, el ele mesaj görüntü taraflara "çözün bu işi" mesajı gönderdi.

 

Hükümetin talimatı ile MİT aracılığı ile İmralı görüşmeleri devam ederken barış sürecine bir destek de Şanlıurfa'dan geldi.

Şehit annesi  Rabia Beyaztaş şöyle konuştu; "Biz barış ve beraberlik, kardeşlik istiyoruz. Dava yok, kavga yok. Kimse kimseye kıymasın, yazık günah. İnşallah Sayın Başbakanımız bu sorunu çözer. Bu konuda annelere büyük görevler düşüyor. Bizim gibi bütün anneler bir araya gelsinler barış istesinler. Yeter artık, canlar yanmasın, canlar yakılmasın. Anneler ağlamasın bu gözyaşlarımız dinsin. Biz ağladık bundan sonra ki anneler ağlamasın. Kanlar dökülmesin. Barıştan gayri hiçbir amacımız yok..."

BAŞKA ANNELER AĞLAMASIN
Öte yandan oğlunu dağda yitiren PKK'lı annesi Medine Çiçekise, "Artık anneler ağlamasın. Benim acım ile şehit annesinin acısı aynıdır. Barıştan başka isteğimiz yok. Her zaman dua ediyoruz. Bu acılı annelerin seslerini Başbakanımız duysun. Biz ağladık ama başka anneler ağlamasın. Gözümüz gelecek olan barış haberinde. Başbakan'ın bu sorunu çözeceğine inanıyoruz. Abdullah Öcalan'dan da barış istiyoruz. Asker de evladımızdır, PKK'lı da evladımızdır. Benim 2 oğlum askerlik yaptı. Bir oğlum da dağa gitti. Oğlum 1997 yılında hayatını kaybetti. Mezarını bile Şanlıurfa'ya getiremedik" şeklinde konuştu.

Kaynak: ensonhaber


Bu haber toplam 1886 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri