Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit cenazesinde İSTENMEYEN ADAM

10.06.2016 16:37
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Biz hapiste hasta yatan PKK’lıya da gittik, DHKP-C’liye de gittik. Hiç ayrım yapmadık” şeklindeki skandal ifadelerine şehit aileleri ve gazilerden sert tepki geldi. Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfede

- Şehit cenazesinde protesto edilen Kılıçdaroğlu’ndan tarihi bir itiraf geldi. Kılıçdaroğlu katıldığı bir televizyon programında, “Biz hapiste hasta yatan PKK’lıya da gittik, DHKP-C’liye de gittik. Hiç ayrım yapmadık” dedi. Kılıçdaroğlu’nun skandal açıklamalarına sert tepki gösteren şehit aileleri ve gaziler, “Kılıçdaroğlu PKK’lıları ziyarete gidiyorlarsa bu vatan için şehit olanların cenazesine gelmesin” ifadelerini kullandılar.

CHP’nin yaşadığı eksen kaymasının şehit ailelerini rahatsız ettiğini belirten Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, “Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları tam anlamıyla bir faciadır. CHP’li bazı milletvekillerinin PKK’ya adeta çanak tutması, HDP’lilerle kol kola girerek AYM’nin yolunu tutmaları bizi çok rahatsız ediyor. Eğer CHP, PKK’lıları ziyaret ediyorsa, HDP’den hiç bir farkı yoktur. Kılıçdaroğlu, PKK’lıları ziyarete gidiyorsa bu vatan için şehit olanların cenazesine gelmesin” diye konuştu.

“PROVOKASYONU KILIÇDAROĞLU YAPIYOR”

CHP’nin tutarsız tavrının tepkilere neden olduğunu belirten Sözen, “Kılıçdaroğlu birlikten, beraberlikten yana olduğunu söyledikten sonra bu talihsiz açıklamayı yapıyor. CHP’ye baktığımız zaman eylemde ve söylemde tutarsızlık olduğunu görüyoruz. Bizi en çok bu tutarsızlık rahatsız ediyor. CHP’nin içinde bulunduğu durum HDP’den de beter. Hiç olmazsa HDP arkasını terör örgütlerine yasladığını açıkça ifade ediyor. CHP’nin ne olduğu, kimden yana olduğu belli değil. Kılıçdaroğlu’nun şehit cenazesinde kendisine tepki gösterenleri provokatör olarak değerlendirmesi son derece yanlıştır. Kılıçdaroğlu bu ifadelerinden sonra şehit cenazelerine katılmaya devam ederse en büyük provokasyonu kendisi yapmış olur. Kılıçdaroğlu’nu bu ifadelerinden ötürü şiddetle kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ZİYARETE GİDECEKSE GATA’DAKİ ASKERLERİMİZE GİTSİN”

Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Kayseri Şube Başkanı Ali Yavuz ise “CHP’nin son zamanlardaki tutumu ve Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları şehit yakınlarını ve gazilerini rahatsız ediyor. Biz nasıl çözüm sürecinde İmralı ile görüşmelerin yanlış olduğunu söylüyorsak, terör örgütüyle ilişkili milletvekillerinin desteklenmesine de tepki gösteriyoruz. Kılıçdaroğlu’nun televizyon programındaki açıklamaları bizi derinden yaraladı. Kılıçdaroğlu illa birilerini ziyaret edecekse, GATA’da tedavi gören gazilerimizi ziyaret etsin. Ziyaret ettiği teröristlerin yaraladığı yüzlerce asker GATA’da yatıyor, onları gönül rahatlığıyla ziyaret edebilir” ifadelerini kullandı.

Bu haber toplam 1362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri