Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ŞEHİT POLİS AMİRİ UMREDEN YENİ GELMİŞTİ

20.10.2012 12:25
Hakkari'de hain saldırı sonrası şehit şube müdür Yalçın Dizdaroğlu'nun yakın bir zamanda umreden döndüğü öğrenildi.

Özel harekat polislerinin karşılarına çıkma cesareti gösteremeyen terör örgütü PKK, mayınlı tuzaklarla hain eylemlerine devam ediyor.

Dün akşam Hakkari'de operasyona giden Polis Özel Harekat polislerine mayınlı ve el bombalı tuzak kuran terör örgütü PKK, biri Şube Müdürü 3 polisimizi şehit etti.

YENİ UMREYE GiTMİŞTİ

Dün Hakkari'de şehit düşen 3 özel harekat polisinden birinin Giresun nüfusuna kayıtlı Özel Harekat Şube Müdürü Yalçın Dizdaroğlu olduğu öğrenildi. Dizdaroğlu'nun geçtiğimiz ay umreye gittiği ve kutsal toprakları gezdiği öğrenildi.

Yalçın Dizdaroğlu'nun, bir süre önce hayatını kaybeden mesai arkadaşlarından Orhan Ayhan için Facebook sayfasında 'Mekanın cennet olsun' temennisinde bulunduğu ve şu satırları paylaştığı görüldü:

'Yiğit harmanları, yığınaklar

Kurulmuş çetin dağlarında vatanların

Dize getirilmiş haydutlar

Hayınlar, amana gelmiş

Yetim hakkı sorulmuş

Hesap görülmüş

Demdir bu...'

ÇOCUKLARINDAN BİRİ POLİS, DİĞERİ DE POLİS OLACAK

Şehit düşen Yalçın Dizdaroğlu'nun, 2 erkek ve 1 kız evladı olduğu öğrenildi. Dizdaroğlu'nun erkek çocuklarından birisinin polis okulunda okuduğu, diğerinin ise Kayseri'de polis olduğu öğrenildi. Dizdaroğlu'nun cenazesi bugün Kocatepe Camisi'nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek. 

Bu haber toplam 3020 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri