Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit Polis'in Ölümüyle İlgili Şok İddia!

15.05.2011 02:14
Silopi'de şehit düşen polis memurunun bir senaryo gereği ölümüne göz yumulduğu iddia edildi.

Şırnak'ta şehit olan genç polisle ilgili şok bir iddia ortaya atıldı. Şehit polisin dayısını numarasını gizleyerek arayan bir kişi genç polisin düğününe 2 gün kala Türkiye'de yartacağı etki bilinerek bir senaryo ile öldürüldüğünü söyleyerek Silopi Emniyet Müdürünü işaret etti. Şehit polisin dayısı iddianın araştırılması için Cumhuriyet Savcılığı'na başvuruda bulundu. Savcılık soruşturma başlattı.

Silopi'de şehit düşen polis memuru Gökmen Şimşek, önceki gün Edirnede binlerce kişinin katıldığı cenaze töreni ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi. İddiaya göre, Şehit polis memuru Gökmen Şimşek'in İstanbul'da oturan dayısı Orhan Taştemel, dün bir kişinin kendisini cep telefonundan aradığını ve şehit olan yeğeni Gökmen Şimşek'in aslında bir 'senaryo uyarınca' öldürüldüğünü anlattığını iddia etti. Taştemel şunları söyledi:

"Yeğenimin düğünü için Edirne'ye gelecektik. Saat 03.00 sıralarında Gökmen'in şehit olduğunu öğrendik ve Edirne'ye geldik. Cenaze töreni işlerini tamamladık. Yeğenimim vatanı için öldüğünü, şehit olduğunu bildiğimiz için tek gözyaşı dökmedik. Annesi, babası kendisini parçalarken, ben ağlamadım. Fakat dün saat 13.41'de Silopi'den yeğenimin arkadaşı olduğunu söyleyen bir kişi beni 'gizli' görünmeyen bir numaradan cep telefonu ile aradı. 3 dakika konuştuk, bu görüşmede arayan kişi yeğenimin oraya canlı bir hedef olarak seçildiğini, o anda karakolda bulunan nöbetçilerin mevzilerinden bilerek çekildiğini söyledi. Meydanı boş bırakıp Gökmen'in öldürüldüğünü söylediler. 'Kardeşim, sen yeğeninin şehit olduğumu sanıyorsun. Aslında değil, o oraya bilerek, istenerek düğününe 2 gün kala bir polis memurunun Edirne ve Türkiye'de büyük bir olay çıkaracağını bilerek özgellikle seçildi. Bu işte Silopi Emniyet Müdürünün parmağı olduğunu' söyledi. Ben de bu görüşmeden sonra Cumhuriyet Savcılığı'na gidip başvuruda bulundum."

VİCDANIM SIZLIYOR

Telefon görüşmesinden sonra vicdanının sızladığını anlatan şehit polis memurunun dayısı Orhan Taştemel, "Ben yeğenimi evlenecek bilirken, cenazesi ile karşılaşıyorum. Fakat kalleşçe, kahpe bir kurşunla, bilerek öldürüldüğünü öğrendim. Silopi Emniyet Müdürünün görevden alınmasından sonra ifade vermeyi kabul ettiklerini söylediler. Çok üzgünüm, bunun incelenmesini istiyorum" dedi.

Edirne Cumhuriyet Savcılığı, Orhan Taştemel'in başvurusu üzerine ifadesini alarak konuyla ilgili soruşturma başlattı.
 

ihlassondakika.com
 

Bu haber toplam 1872 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri