Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit savcı Berkin Elvan'ın ölümünü çözmek üzereydi

01.04.2015 08:33
Adliye'de rehin alındıktan sonra teröristlerce şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz, Berkin Elvan soruşturmasında sonuca çok yaklaşmıştı.

Çağlayan Adliyesi’nde 6. katta görev yapan ve 14 yıllık savcı olan Mehmet Selim Kiraz, Berkin Elvansoruşturmasındaki beşinci savcı olarak atanmıştı.

Geçen yıl HSYK’nın yaz kararnamesi sonrasında Gaziosmanpaşa Adliyesi’nden Çağlayan’dakiİstanbul Adalet Sarayı’na atanan Kiraz’a Gezi Parkı dosyaları verilmişti.

Berkin Elvan ile ilgili dosyanın dışında yine eylemler sırasında yaralanan Lobna Allami, Okan Özçelik, Volkan Kesanbilici, Erdal Sarıkaya, Aydın Aydoğan ve Burak Ünveren’in de aralarında olduğu çok sayıda kişinin soruşturma dosyasını yürütüyordu.

BERKİN'İN ÖLÜMÜNDE ŞÜPHELİ POLİSLERİ BELİRLEYECEKTİ

Kiraz’ın eşi de Çağlayan Adliyesi’nde hakim olarak görev yapıyor. Savcı Kiraz, Elvan’la ilgili dosyayı aldıktan sonra soruşturmayı sürdürürken, son olarak Emniyet Müdürlüğü’nden daha önce eşkâlleri belirlenen 3 polisin açık kimliklerinin belirlenmesi amacıyla olay günü o bölgede görevli 21 polisin kimliklerini almıştı.

Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Berkin Elvan dosyasında yaptığı son işlemlerden biri de, Elvan’ın ölümüne ilişkin görüntüleri Jandarma Kriminal’e göndermek oldu.

Bu haber toplam 1490 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri