Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit ve yaralıların kimlikleri belli oldu

07.06.2016 17:24
İstanbul Beyazıt'ta Vezneciler durağında polis otobüsüne yönelik bombalı saldırı gerçekleşti. Vezneciler saldırısında şehit olan polislerden bazılarının kimlikleri belli oldu.

Yoldan geçen çevik kuvvet polisini taşıyan araçlara, bombalı araçla yapılan saldırı sonucunda 7 polis ile 4 vatandaş hayatını kaybetti. Saldırı da 3'ü ağır 36 kişi de yaralandı.

Saldırıda can veren polislerin kimlikleri belli olurken, geç kalan görevlilerle, bazı polislerin, izinli olmasının şehit sayısının artmasına engel olduğu ortaya çıktı. Patlama sırasında, timde görevli polislerin 8'inin araçta olmadığı öne sürüldü.

6 POLİSİN KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Saldırıda, şehit olan polislerden 6'sının kimliği belli oldu. Çevik kuvvette görevli şehit polis, Ramazan Kırboğa, Emrah Pekdoğan, Kadir Cihan Karagözlü, Duha Beker, Gökhan Topçu ve Yaşar Özden'in cenazeleri Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.

HASEKİ'DEKİ YARALILAR

Haseki'deki yaralıların kimlikleri belli oldu. Buna göre, yaralılar arasında, İbrahim Tanrıverdi, Nevin Güleçiler, Ekin Akgün, Murat Merdiyova, İsmail Sezer, Emine Değürmenci ile polis memuru, Veysel İyici ve Güner Kayar bulunuyor.

BEZMİ ALEM'DEKİ YARALILAR

Bezmi Alem Vakıf Gureba Hastanesi'ndeki yaralıların ise, Şaban Koç Yasin Gülsuyu, Mehmet Koçgürbüz, Sedat Kaya, Beşir Yaşar ve Mehmet Emin Görk olduğu belirtildi.

Bu haber toplam 1408 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri