Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehit yakınının dükkanına Kürt oldukları için saldırdılar

11.09.2015 00:53
Hatay'daki şehidin amcası: "Dün iş yerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırdılar. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunu öğrendik"

Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'ndeki Cilvegözü Sınır Kapısı yakınında sınırda görev yapan 21 yaşındaki Piyade Er Gökhan Çakır, 'Özgür Suriye Ordusu'na bağlı grupların kontrolündeki Suriye tarafından gelen merminin isabet etmesi ile şehit oldu.

"BURASI SAKİN" DEMİŞTİ

Şehidin babası Faruk Çakır, oğluyla her gün görüştüklerini, dünkü son görüşmelerinde oğlunun"Buralarda herhangi bir çatışma yok. Burası sakin, endişelenmeyin" dediğini aktardı.

Şehidin amcası Kutbettin Çakır ise Kürt kökenli olduklarını bildirerek, yeğeninin bir hafta önce asker kıyafetleriyle çekildiği fotoğrafı gönderdiğini ve "Ben vatanın namusunu koruyorum"dediğini söyledi.

"İŞ YERLERİMİZE KÜRT OLDUĞUMUZ İÇİN SALDIRDILAR"

Kürt oldukları için dün iş yerlerine saldırı girişiminde bulunulduğunu ifade eden Çakır, "Dün iş yerlerimize Kürt olduğumuz gerekçesiyle saldırı girişiminde bulundular. Bugün ise oğlumuzun şehit olduğunun haberi geldi, ocağımız yıkıldı. Biz Kürdüz ama hain değiliz. Benim bir yeğenim de Dağlıca da asker. Benim soy ismimi taşıyan şu anda 7 tane daha askerim var" diye konuştu.

Bu haber toplam 1660 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri