Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehitlerimizin tek tek hesabı sorulacak

21.08.2011 09:48
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, terör saldırılarıyla ilgili sert konuştu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, terör saldırılarıyla ilgili ''Bu kadar şehidimizin acısını elbette bunlardan çıkaracağız, hepsinin hesabını soracağız, hiçbirisinin kanı yerde kalmayacak. Bu terör belasından ülkemizi kurtaracağız'' dedi.

Bülent Arınç, Manisa Valiliği önderliğinde hayırseverlerin katkılarıyla Yunt Dağı Ortaköy Piknik Alanı'nda 2 bin 500 kişiye verilen iftara katıldı.

İftar sonrası bir konuşma yapan Arınç, bu dönem Bursa milletvekili olduğunu, bir ayağının Manisa'da diğerinin ise Bursa'da olacağını ifade etti.

Arınç, ''Birbirimizi hiç unutmayacağız. Ne hizmet yapılacaksa o hizmetlerin içinde, önünde olacağız. Aslan gibi milletvekili arkadaşlarımız var. Onlar hiçbir eksik bırakmadan Manisa'da huzurla yaşamanız için en büyük desteği gayreti gösterecekler'' diye konuştu.

Şanlıurfa Valiliğine atanan Manisa Valisi Celalettin Güvenç'e de hizmetleri için teşekkür eden Arınç, ''Doğrusu bu kadar çabuk beklemiyorduk. Ama bakanlığımız Manisa'da yapacağını yaptın, Şanlıurfa'nın sana ihtiyacı var. Gel Peygamberler şehrine hizmet et dedi. Onu bizden aldılar. Şanlıurfa'ya tayin ettiler. Üzülmemek elde değil'' şeklinde konuştu.

-TERÖR SALDIRILARI-

Türkiye'nin dünyada itibarının çok güçlü olduğunu vurgulayan Arınç, ülkede ekonomisiyle, sağlığıyla, eğitimiyle, ulaşımıyla işlerin çok güzel olduğunu söyledi. Arınç şöyle konuştu:

''Ancak bir sıkıntımız var, üzüntümüz var. Kanımıza kan damlatıyorlar. Alçak bir terörist gurup memleketimizin huzurunu kaçırıyor. Canlarımızı şehit ediyor. Her gün kalbimizde acı bir sızı bizi üzüyor. Yıllardan beri bu mücadele var. Türkiye'de terör var, örgüt var, terörist faaliyetler var. Bazen toprağın altına gizlenmiş, bazen dişlerini gösteriyor ve nice askerimizi, polisimizi masum insanları, imamlara varıncaya kadar camiden çıkarken hatta üzerinde sivil giysiler olduğu halde evinden çıkan uzman çavuşları arkasından vurup şehit ediyor. Üzülüyoruz, kahroluyoruz, gözyaşı döküyoruz. Rabbim onlara rahmet eylesin. Allah şehitlere cennet vaat ediyor. Onların ailelerine ve bütün milletimize sabır versin. Gazilerimize yaralılarımıza da Allah'ım şifa versin.

Şu anda içimizi burkan gönlümüzü karartan ve acılara bizi gark eden olay terör olaylarıdır. Geçmişte de mücadele edilmiş bugün de ediliyor. Ama şu anda bu kadar şehidimizin acısını elbette bunlardan çıkaracağız, hepsinin hesabını soracağız, hiçbirisinin kanı yerde kalmayacak. Bu terör belasından ülkemizi kurtaracağız. Bundan hiç endişeniz olmasın.

Kalleşçe, kahpece pusu kurarak, mayın patlatarak bu din düşmanları, bu vatan düşmanları, bu bayrak düşmanları, bu toprak düşmanları bizi üzüyor. Ama sonları yakındır. Bütün imkanlarımızla neye mal olursa olsun ülkemizde terörü bitireceğiz. Bütün bunların hesabını soracağız. Bu vatan toprağında inşallah huzur içinde yaşayacağız. Bu ramazan hürmetine, bu ülkeye göz dikenlere Allah fırsat vermesin. Bu alçakça ihanetlerin hesabını sormayı Cenab-ı Hak bizlere muvaffak kılsın.''

Şanlıurfa Valiliğine atanan Manisa Valisi Celalettin Güvenç ise 3 yıldan bu yana Manisa'da Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın önderliğinde, hiçbir ayrım yapmadan, yılmadan, usanmadan aşkla çalıştıklarını söyledi.

Ortaköy Muhtarı Mustafa Gürler, Ortaköy'de düzenlenen ilk iftarın geleneksel hale gelmesi temennisinde bulundu.

Öte yandan Arınç, iftar yemeği öncesinde Yunt Dağı Büyük Sümbüller köyünde akrabası Kadir Altınkargı'nın vefatı nedeniyle eşi Elif Altınkargı'ya taziye ziyaretinde bulundu.

İftara, AK Parti Manisa milletvekilleri Recai Berber, Selçuk Özdağ, Muzaffer Yurttaş, Uğur Aydemir, AK Parti İzmir Milletvekili Rıfat Sait ile çok sayıda vatandaş katıldı.

AA 

Bu haber toplam 1774 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri