Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şehzade ve Sultan'dan hükümete övgü

12.04.2014 01:39
Sultan Abdülmecid'in torununun kızı Fevziye Osmanoğlu'nun yeğenleri cenaze sonrası gazetecilerle konuştu.

Fransa'nın başkenti Paris'te vefat eden Sultan Abdülmecid'in torununun kızı Fevziye Osmanoğlu, Paris Camisi'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Fevziye Osmanoğlu'nun İsviçre'de yaşayan yeğenleri Nilüfer Sultan ve Şehzade Selim, gazetecilerle konuştu.

"GÜL VE ERDOĞAN'I OLAĞANÜSTÜ BULUYORUM"

Nilüfer Sultan, "Türkiye'yi çok seviyorum" dedi.

Şehzade Selim, "Ben Türkiye'de şu anda görevde olan hükümeti ve Cumhurbaşkanı Gül'ü çok seviyorum. Bence 1924'ten beri kurulmuş en başarılı hükümet. Gül ve Erdoğan'ı olağanüstü buluyorum.

Şunu bilmek gerekir ki 1924'ten beri ilk kez Osmanlı ailesi Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından korundu. Tamamen kazandık sayılmaz. Temennimiz Almanya ya da Sovyetler 'deki gibi geçmişe verilen değeri kendi hükümetimizin ve vermesi. Örneğin, turistlerin Dolmabahçe, Topkapı'yı ziyaretlerinden elde edilen gelirden bir miktar pay verilirse normal yaşayabilirler. Somut olarak şu anda Osmanlı ailesinde hiç bir şey yok" dedi.

Kaynak:
Bu haber toplam 1506 defa okunmuştur
Osmanlı Torunu olmak
Arif CAN
Dedeleri devletin 5 kuruşuna tenezzül etmedi. Ama torunlar yetişme ve gördükleri eğitim neticesinde dedelerinin artık yolunda olmadıklarını açıkça beyan ediyor. Bizimde dedelerimize ait araziler vardı. Suriyede de var. ama kimse dönüp geriye bakmıyor. Türkiye ye geldiklerinde zaten bütün kapılar kendilerine açık.
12 Nisan 2014 Cumartesi 18:41
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri