Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Demirtaş'tan Bahçeli'ye kurnaz cevap

06.07.2014 12:19
Selahattin Demirtaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bugün yaptığı açıklamayla ilgili soruyu cevapladı.

HDP Eşgenel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin Ulu Camii önünde organize ettiği iftara katıldı. Demirtaş, MHP lideri Bahçeli'nin kendisini hedef alan sözlerine de çarpıcı bir yanıt verdi.

"EKMELEDDİN İHSANOĞLU NE DİYECEK? ONU BEKLİYORUM"

Demirtaş iftar çadırına gelişte gazetecilerin MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'nin "Demirtaş'ın adaylığı düşer" açıklamasına ilişkin sorusunu yanıtladı. Kendisinin aslında bu yaklaşıma nasıl cevap vereceğinin belli olduğunu belirten Demirtaş, "Fakat benden çok sayın Ekmeleddin İhsanoğlu'nun bu açıklamaya ne diyeceği önemlidir. Sesiz mi kalacak, yoksa bu açıklamalara bir cevabı olacak mı? O'nu merak ediyorum. Önce Sayın İhsanoğlu'nun açıklamasını dinledikten sonra gereken cevabı ben veririm" dedi.

YSK ADAYLIĞINI DÜŞÜRÜR DEMİŞTİ

Bahçeli, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili değerlendirmelerde bulunmuş ve HDP'nin cumhurbaşkanı adayı Demirtaş'ı hedef alan sert sözler sarf etmişti.

Bahçeli Demirtaş için "HDP’den aday olan zatın PKK ile bağlantılı kişiliği bilinmektedir. YSK bunu da değerlendirmeye alacak, bu eş başkan hakkında detaylı inceleme yapacaktır." demişti.

DİYARBAKIR BELEDİYESİNE SALDIRI

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne yapılan saldırı ile ilgili soruları da yanıtlayan Demirtaş şunları söyledi: "Bu tür yaklaşımlar çirkindir. Büyükşehir Belediyemiz her sorunu diyalogla çözme şeklinde bir usul izliyor. Yıllardır tarzımız budur. Söz konusu sorunu çözmek için günlerdir diyalog sürdürülüyor. Ama bu diyalogları bir tarafa bırakıp çirkin bir şekilde, çetevari bir tarzda belediyemize saldırılması halkın iradesine saldırıdır. Kimsenin bu tür yöntemlere başvurmaması gerekir. Sonuç alamazlar, tam tersine zarar görürler."

KORELİLERLE BİRLİKTE İFTAR AÇTI

Açıklamanın ardından çadıra giren Demirtaş, iftarını açmak için bekleyen vatandaşlarla selamlaşarak sohbet etti. Demirtaş daha sonra sıraya girerek iftar yemeğini kendi aldı. Vatandaşların yoğun ilgisi altında kendisine ayrılan masaya geçen Demirtaş iftar saatini beklerken Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ile sohbet etti. Selahattin Demirtaş, ezanın okunması üzerine dua ederek iftarını açtı. Diyarbakır'da bulunan Güney Koreli bazı turistler de iftar çadırında Demirtaş'ın masasına oturarak yemek yedi.

Bu haber toplam 2256 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri