Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selahattin Demirtaş: Barajı aşamazsak görevi bırakırım

13.05.2015 15:01
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 7 Haziran genel seçimlerinde barajı aşamadıkları takdirde görevi bırakacağını söyledi.

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, NTV'de Oğuz Haksever'in canlı yayın konuğu oldu. 7 Haziran genel seçimleri hakkında açıklamalarda bulunan Demirtaş, şunları söyledi;

BARAJI AŞAMAZSAK GÖREVİ BIRAKIRIM

"Bu programı iyi anlatamamışsak, benim hatamdan barajı aşamazsak eğer barajı aşamazsak 7 Haziran akşamı görevi bırakırım. Başaramamışsak ısrar etmenin anlamı yok.

KANAATİMCE YÜZDE 12-13'ERİ BULMAK LAZIM

Bizim yaptığımız araştırmalarda yüzde 10'nun biraz üstü görünüyor. Ama kanaatimce yüzde 12-13'leri bulmak lazım. Barajın altında değiliz ama sınırda, kritik bir nokta diyebileceğimiz bir yerde duruyor HDP. Fakat HDP'ye oy verebilirim diyenlerin oranı yüzde 30 oranında. HDP'ye sempati duyuyorum diyenlerin oranı da yzde 52 civarında. Bu çok kıymetlidir bizim için. Bunları oya dönüştürmek önümüzdeki 25 gün boyunca bizim görevimiz, işimiz. Ama bahsettiğiniz bir kaç nedenle HDP'ye oy veren kesimler var.

SEÇİM BEYANNAMEMİZDEN DOLAYI OY VEREBİLİRİM DİYEN YÜZDE 1'LİK SEÇMEN VAR

Birincisi mücadelemize yürekten inanan ve çok gerekçeden dolayı partimize oy veren kitle var. Bunlar yüzde 9,-9,5 civarında HDP'ye oy veriyordu. Son 1 - 1,5 aydır seçim beyannamemizden dolayı da evet ben HDP'ye oy verebilirim diyen yüzde 1 kadar seçmen kitlesinin partimize yöneldiğini görüyoruz."


(Selahattin Demirtaş'ın Instagram hesabından "Baraj mı dediniz?" başlıklı paylaştığı fotoğraf.)

Bu haber toplam 2840 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri