Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selahattin Demirtaş: Her akşam zulme ses çıkaralım

05.02.2016 02:00
Selahattin Demirtaş, halka seslenerek "Bu akşamdan başlayarak her akşam zulme ses çıkaralım. Arabada, evde nerede olursak" dedi.

Selahattin Demirtaş Mardin'de Cizre gündemli basın toplantısı düzenledi. Burada yaptığı konuşmada halka çağrı yapan Demirtaş "Bu akşamdan itibaren zulme ses çıkaralım" diyerek şu şekilde konuştu;

ZULME SES ÇIKARALIM

"Bu akşamdan başlayarak her akşam 19:00'da bulunduğunuz yerden zulme ses çıkartalım. Evde, arabada, her nerede olursak. Ben bir şey yapamıyorum, elimden bir şey gelmiyor diyenler, barış sesinin ne kadar yüksek olduğu Ankara'dan duyulmalı."

Selahattin Demirtaş: Her akşam zulme ses çıkaralım

Demirtaş şu ifadeleri kullandı;

TAM BİR REZALET

"Tam bir rezaletle karşı karşıyayız. 3 ambülans şu anda ana caddede. Daha önce de ambülanslar her orada olduğunda çatışma mizanseniyle güvenlik yok denildi. Şimdi de Cizre'de yaralı var mı yok mu bilmiyorum" diyebiliyor. Bunu bilmiyorsan başbakan olarak kalmanda fayda yok.

GAZETELER, TELEVİZYONLAR YALAN SÖYLÜYOR

Kürt sorunu barikat hendek sorunu değildir. Bunlar kapatılınca Kürtlerin tarihi, kültürel, ekonomik sorunları çözülmüş mü olacak? Gazeteler, televizyonlar yalan söylüyor. Şurada Sırp nişancı varmış, öbür tarafta Amerikalılar varmış... Toplumu zehirliyorlar.

Selahattin Demirtaş: Her akşam zulme ses çıkaralım

NEREDE OLURSAK..

2016 yılında bir binaya ambulans gitmesi çabası sürdürüyoruz. Bu utanç topluma mal edilemez. Bu utanç Başbakan'ın. Bu akşamdan başlayarak her akşam 19:00'da bulunduğunuz yerden zulme ses çıkartalım. Evde, arabada, her nerede olursak."

TENCERE-TAVA EYLEMİ İÇİN ÇAĞRI

Demirtaş'ın açıklamalarından sonra, HDP'nin sosyal medya hesaplarından da"tencere-tava" eylemi için çağrı yapıldı.

Selahattin Demirtaş: Her akşam zulme ses çıkaralım

Bu haber toplam 1304 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri