Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selahattin Demirtaş: Kürdistan kurulacak

27.12.2015 12:33
Selahattin Demirtaş dün Diyarbakır'da DTK'da yaptığı konuşmada "Artık gelecek yüzyılda Kürdistan kurulacak" dedi.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Olağanüstü Genel Kurulu dün Diyarbakır'da gerçekleştirildi. Kongrede bir konuşma yapan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,Kürdistan'ın kurulacağını söyleyerek "Diktatörlük mü, tek adam mı, özyönetim mi? Bunun kararını biz verdik. Batı da buna katılmalı ve bunun kararını vermeli" diye konuştu.

"CİZRE'NİN VEBALİ BİZİZ"

"Bizler çocuklarımıza sorun miras bırakmak zorunda değiliz. Cizre'de kadınlar ve çocuklar bu zulmü yaşıyorsa vebali biziz. Bu salondakilerdir.

BİZE LANET OKUSALAR HAKLILAR

10 yıl sonra 70 yaşındaki analarımızın cenazeleri sokakta kalıyorsa bize lanet okusalar haklıdırlar. Halkın iradesi silahtan daha güçlüdür. Bu kağıttan kaplanların ucuz kahramanlıkların sonu gelmiştir.

Selahattin Demirtaş: Kürdistan kurulacak VİDEO

KÜRDİSTAN OLACAK

Artık gelecek yüzyılda Kürdistan olacak! Özerk bölgeleri de olacak belki devleti de olacak? Kürt halkı burada nasıl yaşamak istiyorsa önce Kürt halkı buna karar verir. 1000 yıllık kardeşlik deniliyor ya 200 yılı sorunludur. Geri kalan 800 yılda Kürtlerin ana dili Türkçe değildir. O dönemde resmi dil Kürtçedir. Yönetim şekli özerk haldedir. Bağımsızlığa yakın bir modeli vardır. Bizim yaşayan dedelerimiz bunun canlı tanığıdır. Biz nasıl bunu yok sayıp AKP'nin modeline mahkum kalacağız.

BEDELİ AĞIR OLACAK DİYE ONURUMUZU MU YİTİRELİM

Bedeli çok ağır olacak diye onurumuzu mu yitirelim? Haysiyetsiz hale mi gelelim! Hepimizin mezar taşı olacak belki! Mezar taşı olmayanlar var! Madem hasta ameliyat masasına yatırıldı, defalarca denedik, ilaç verdik olmadı.

BATI DA BUNA KATILMALI

Bu direniş zaferle sonuçlanacak, herkes halkın iradesine saygı duyacak. Diktatörlük mü, tek adam mı, özyönetim mi? Bunun kararını biz verdik. Batı da buna katılmalı ve bunun kararını vermeli

DİRENEN YOLDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Direnen, dik duran bizi mahçup etmeyecek düzeyde bir duruş sergileyen yoldaşlarımıza teşekkür ediyorum, şehitlerimize bir kez daha rahmet diliyorum. Kongremiz bir kez daha hayırlara vesile olsun."

Bu haber toplam 1852 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri