Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selahattin Demirtaş: PKK'lılar da bizim canımızdır

12.04.2015 01:01
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş,"Öldürmeye çalıştığınız PKK'lılar da onlar da bu halkın evlatları, canımızdır dedi.

Partisinin Ankara İl Başkanlığı tarafından düzenlenen dayanışma yemeğine katılan Demirtaş,Ağrı'nın Diyadin ilçesinde yaşanan olaylara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

"PKK'LILAR DA BİZİM CANIMIZDIR''

Israrla ve inatla "barış" demeye devam edeceklerini belirten Demirtaş, "Asla bu tür provokasyonlara gelmeyeceğiz. PKK'lıların üstüne operasyon için yolladığınız askerler de bizim çocuklarımız, kardeşlerimizdir. Onların canı bizim canımızdır, öldürmeye çalıştığınız PKK'lılar da onlar da bu halkın evlatları, kardeşlerimiz, canımızdır. Birbirlerini öldürmelerine izin vermeyeceğiz. Bu ülkede artık kan dökülmesine izin vermeyeceğiz" diye konuştu.

Genelkurmay Başkanlığının Siirt, Hakkari ve Şırnak'ta operasyonlar yaptığını öne süren Demirtaş, Cemil Bayık'ın "Biz savaşmak istemiyoruz, biz artık silah bırakmak istiyoruz"açıklaması yaptığını ileri sürdü.

''KİM SİLAHLA OY TOPLUYORSA ALLAH BİN DEFA BELASINI VERSİN''

Demirtaş, şunları kaydetti:

"Silah siyasetinden beslenen malum partiye oy vermeyin yaygarası koparmaya başladılar. Kim silahtan beslenerek oy topluyorsa Allah onun bin defa belasını versin. Kim silaha güvenerek, kim elindeki silah gücüne güvenerek, emrindeki silah gücüne güvenerek oy toplamak istiyorsa, Allah onun burnundan fitil fitil getirsin. Seçimi görmeyi nasip etmesin. Bizsek biz, sizseniz siz. Fakat bu provokasyon ortamıyla bizler, yaratmak istedikleri bu atmosferle Türkiye'yi seçime götürmeye izin vermeyeceğiz."

Bu haber toplam 1550 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri