Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selahattin Demirtaş Türkiye'ye dönüyor

07.09.2015 11:30
Demirtaş, "TSK kaybedecek, PKK kazanacak" dedikten 1 gün sonra Dağlıca'da pusu kuruldu. HDP lideri, Dağlıca sonrası Türkiye'ye dönüyor.

Yurt dışında bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, yaşanan terör olayları sonrası Türkiye'ye dönüş kararı aldı.

HDP’den yapılan açıklamada; “Eş Genel Başkanımız Sayın Selahattin Demirtaş, Türkiye'de yaşanan acı gelişmeler nedeniyle bütün yurtdışı programlarını iptal ederek bugün acilen Türkiye'ye dönecektir.” denildi.

"HEPİMİZİ KAHREDEN ÖLÜM HABERLERİ"

PKK terörünü bir kez olsun kınamayan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter hesabından şunları yazdı:

"Öldürmenin gerekçesi olamaz, insanlarımızı ölüme sürmenin de. Her gün hepimizi kahreden ölüm haberleri kaderimiz de olamaz. Dün Dağlıca'da yitirdiğimiz kardeşlerimize, Cizre'de yitirdiğimiz küçük çocuklarımıza Allahtan rahmet, yakınlarına ve halkımıza başsağlığı diliyorum.

"KİN VE NEFRET KUSMAK YERİNE.."

Halkın yoksul çocuklarına sadece ölümü reva gören, annelerin barış düşüne kan sıçratan savaş politikalarına teslim olmayacağız. Kin ve nefret kusmak yerine bu felaket tezgahından çıkışın yollarını hep birlikte bulmak zorundayız. Koşullar ne kadar zor olursa olsun Barış'ta ve kardeşlikte ısrar etmek dışında her yol bizleri insanlığımızdan uzaklaştırır, acılarımızı Derinleştirir. Allah hepimize sabır ve akılla davranma dirayeti nasip etsin. Hepimizin başı sağ olsun."

Bu haber toplam 1742 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri