Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selahattin Demirtaş'tan MHP'ye sert eleştiriler

21.07.2015 16:02
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, basın mensuplarına açıklama yaptı. Demirtaş, MHP'ye yönelik sert söylemlerde bulundu.

HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ HDP'nin Merkez Yürütme Kurulu toplantısı sonrası kameraların karşısına geçti.

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde yaşanan bombalı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunan Selahattin Demirtaş, MHP'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu.

"IŞİD ZİHNİYETİNDEDİRLER"

Demirtaş, "Dünden bu yana saldırıdan bu yana kullanılan hakaret tehdit dilini bize karşı kullananlara iade ediyorum. Üç sayfa ama ancak yazanlar, kusura bakmasınlar IŞİD zihniyetindedirler. Aklını yitirmiş tek bir siyasi çözüm önerisi içermeyen, bir metne de siyasi metin demiyoruz. Tarihlerinde yaptıkları da siyasi açıklama yoktur. Küfürsüz açıklamalarını getirin, saygı duyduğumuz ifade edeceğim.

"KENDİ YÖNETİMLERİNİN SEVİYESİZLİĞİNİ GÖSTERİR"

Kendilerine milliyetçi diyenler, sokak ağzıyla ucuz bir dille yaptıkları açıklamalara cevap verecek halimiz de yok. Kendi yönetimlerinin seviyesizliğini gösterir. İnşallah oy verenler de bunların yürüttüğü seviyesiz politikayı yakından görürler.

Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri