Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selahattin Demirtaş'tan TAK açıklaması

17.06.2016 13:28
Selahattin Demirtaş, Vezneciler'deki terör saldırısını gerçekleştiren TAK'ın sivillere yönelik eylemlerini onaylamadığını açıkladı.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, Vezneciler'de terör saldırısını gerçekletiren TAK'la ilgili yönlendirilen bir soruya "TAK'ın sivillere yönelik eylemlerin 'terör' eylemi kapsamında" değerlendirdiklerini açıkladı.

Selahattin Demirtaş'ın BBC Türkçe'ye verdiği mülakatta TAK ile ilgili soruya verdiği cevap şöyle.

"Bizim dışımızda TAK'a dönük, doğrudan TAK'ı sert bir şekilde eleştiren, uyaran veya bu tür eylemlere son vermesi çağrısı yapan başka hiçbir parti yok aslında.
Bizim hiçbir şekilde bu tür, sivilleri doğrudan hedef alan terör eylemleriyle hiçbir alakamız olamaz. Hiçbir şekilde HDP'nin hoşgörüsü veya toleransı olamaz.

Biz bu isimle eylem yapan örgüte hep çağrı yaptık ve bu tür eylemleri yapmamalarını ve bundan sonra bu tür eylemleri yapacaklarına ve artıracaklarına dönük tehditleri de geri çekmeleri gerektiğini ifade ettik."

"Siz açık olarak, bu örgütün tamamen faaliyetlerini durdurması ve dağıtılmasını talep ediyor musunuz?" sorusuna Demirtaş şu cevabı verdi:

"Elbette ki. Böyle bir örgütün kimseye faydası olduğunu hiçbir zaman düşünmedik, tam tersine zarar verdiği çok açık bir şekilde ortada."

Bu haber toplam 1176 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri