Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selçuk İnan da Kartal'ın radarında

25.04.2014 18:22
Caner Erkin'den sonra Selçuk İnan'ın da Beşiktaş'ın radarında girdiği iddia edildi.
Slaven Bilic'in F.Bahçeli Caner Erkin'i istemesinden sonra ikinci büyük transfer dedikodusu G.Saray'dan geldi. Sarı - Kırmızılı takımla mutsuz dönem geçiren ve 2019'a kadar sözleşmesi uzatılmak istenen Selçuk İnan'ın menajerler aracılığı ile Beşiktaş'a önerildiği ortaya çıktı. Olay 1.5 ay önce yani Selçuk İnan ile Roberto Mancini, "forma" krizi yaşamadan önce gerçekleşti.
 
KÖPRÜLERİ ATAN GERİLİM
 
İkinci yarıda F.Bahçe'nin bir ara 10 puan gerisinde kalan G.Saray, farkı 4'e kadar inderme şansı yakaladı. Ancak bu şans hep ıskalandı. Sonra Chelsea karşısında beklenen olmadı ve G.Saray hedeflerinden kopmaya başladı. Mancini ise bu tabloda en çok Selçuk'u eleştirdi, hatta zaman zaman saha kenarında oyuncusuna fırça attı. Selçuk İnan'ın da haliyle Florya'da mutsuzluğu arttı.
 
TRABZON'A DÖNMEYECEK
 
Bunun üzerine Selçuk, "Ben bu Mancini ile yapamayacağım" duygusuna kapıldı. Bunu fırsat bilen menajerler (Selçuk'un menajeri değil) oyuncunun, "G.Saray'dan ayrılmak istiyorum ama F.Bahçe'ye gidecek karakterde oyuncu değilim" sözünden hareketle "Beşiktaş" önerisinde bulundu. Selçuk da "Beşiktaş olabilir, Trabzon da var. Geri dönmek doğru olmaz" diyerek Türkiye'deki aday takım sayısını teke indirdi.
 
AVRUPA'DA ÜCRETLER AZ
 
Tabii bu durumda Avrupa önceliği de vardı. Selçuk, Fiorentina ve Sampdoria tarafından ocak transferinde bir kez daha istenmişti. Ancak bu kulüpler hem Dünya kulübü değildi hem de verdiğikleri para vergi düşünce 1 milyon euroyu zor buluyordu. 2.2 milyon euroya oynayan Selçuk için bu tercih edilir bir durum değildi. Bu nedenle Selçuk, ayrılık halinde Beşiktaş'a sıcaktı.
 
SATMAZLARSA KİRALANIR
 
Menajerler de bu duygudaki Selçuk İnan'ı Beşiktaş'a "İsterseniz size gelir" diye önerdi. Beşiktaş trnasfer komitesi ellerini ovuşturdu ancak ortada sadece Selçuk değil bonservis sorunu vardı. 2016'da dek sözleşmesi olan Selçuk'a G.Saray en az 10-15 milyon euro bonservis isteyebilirdi. Bu konuda menajerler "Oyuncu isterse verirler, ya da kiralarlar" diyerek Beşiktaş cephesini bu işe ikna etti.
 
BİLİC ELLERİNİ OVUŞTURDU
 
Beşiktaş Selçuk İnan meselesini anında Slaven Bilic'e de açtı. Bilic, "Türkiye'de en beğendim oyuncu Selçuk" dedi. Transferi halinde Beşiktaş'ın büyük iş yapacağını dile getirdi. Bu dedikoduları duyan G.Saray yönetimi yıldız oyuncusuna, "3 yıl daha uzatalım, 2019'a kadar kal" dedi. Ancak geçen hafta bu işin sonuçlanacağı belirtilmesine rağmen Selçuk, "evet" demedi. Çünkü Selçuk'un Mancini'nin durumunu beklediği iddia ediliyor. Yani Mancini kalırsa yaz dönemi Beşiktaş bir büyük bomba patlatabilir. (Akşam)
Bu haber toplam 1460 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri