Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selvi: Hedef Erdoğan'a diz çöktürmek

05.12.2013 00:14
Açık Görüş programında dershane tartışmalarını yorumlayan usta gazeteci Abdülkadir Selvi, asıl hedefin Başbakan olduğunu söyledi.

Kanal 24'te Murat Çiçek'in moderatörlüğünde yayınlanan Açık Görüşprogramında 11 yılda AK Parti-Gülen Grubu ilişkilerinin nasıl geliştiği, songünlerdeki tartışmaların ardındaki sebepler yorumlandı.

Programda Abdülkadir Selvi, bu tartışmalar sırasında herkesin tartıya çıktığını, kimin boyunun kilosunun ne kadar olduğunun ortaya çıkacağını söyledi.

"ASIL HEDEF RECEP TAYYİP ERDOĞAN'A DİZ ÇÖKTÜRMEK"

Dershane tartışmalarının aslında dershanede kaygısından öte, asıl hedefinin Başbakan Erdoğan, yerel seçimler ve Cumhurbaşkanlığıseçimleri olduğunu belirten Selvi, Erdoğan'a yerel seçimler öncesinde diz çöktürülmek istendiğini vurguladı.

Selvi'ye göre, bu da başarılamazsa, Erdoğan'ın yukarıya çıkarken en azından bloke edilmiş olması hedeflendi.

Abdülkadir Selvi, "herkes tartıya çıktı, herkesin boyu kilosu ortaya çıkacak" derken, Cemaat'in tabanında Başbakan'a karşı büyük bir sevgiolduğunın altını çizdi.

haberler.com

Gazeteci Yıldıray Oğur ise, Cemaat'in Erdoğan'ı sevmeme hakkı olduğunu ancak Cemaat'in artık siyasi talepleri olan bir aktör olarak bahsedildiğini söyledi. Oğur, demokratik insanların sivil bürokratik siyasi vesayete de karşı çıkacağının altını çizdi. 

Bu haber toplam 1062 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri