Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Selvi'den Bahçeli'yi kızdıracak koalisyon yazısı

17.08.2015 11:25
Abdülkadir Selvi, AK Parti-MHP koalisyonu için 4 şart sunan MHP lideri Bahçeli'yi kızdıracak bir yazı kaleme aldı.

Abdülkadir Selvi, bugünkü köşesinde Bahçeli için "ülkücülere, "Eli kanlı katiller" diyen Rahşan Ecevit'in eşi Başbakan Bülent Ecevit'in karşısında sigara içmiyor, ayak ayak üstüne atmıyordu" diye yazdı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet kurma çalışmaları kapsamında bugün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya gelecek. Kritik görüşme öncesi Bahçeli'nin 4 şartı kamuoyuna yansıdı.

BAHÇELİ'NİN SERT ÜSLUBU

Yeni Şafak yazarı Selvi, bugünkü yazısında Bahçeli'nin koalisyon için olmasını istediği maddeleri yorumladı. Teklifleri kabul edilemezkoalisyon şartları olarak değerlendiren yazarın hedefinde Bahçeli vardı.

MHP lideri Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu'nu karşı karşıya getirmek istediğini savunan yazar, 7 Haziran seçimleri sonrası Bahçeli'nin kullandığı sert üslubu eleştirdi.

Kılıçdaroğlu'nun seçim sonrası daha yapıcı bir dil kullandığına dikkat çeken yazar, yazısında Bahçeli'nin 1999 yılında ortağı olduğu koalisyon hükümetindeki duruşunu gündeme getirdi. İşte o yazının ilgili bölümü:

YENİLİR YUTULUR GİBİ DEĞİL

"Kendisi koalisyon ortağı olduğunda, ülkücülere, "Eli kanlı katiller" diyen Rahşan Ecevit'in eşi Başbakan Bülent Ecevit'in karşısında sigara içmiyor, ayak ayak üstüne atmıyordu.
Daha önce, "Versin Bilal'i alsın iktidarı" diyen MHP lideri bu kez, Erdoğan üzerine oynuyor.

Cumhurbaşkanı'nın, Türkiye'nin yönetim sistemi değişmiştir. Fiili gücüm var"sözlerine, Bahçeli'nin," Yerli üretim Hitler, Stalin, Kaddafi" şeklinde karşılığı yenilir yutulur değil. Türkiye Cumhuriyeti'nin seçilmiş Cumhurbaşkanı'nı insanlık tarihinin en zalim diktatörlerine nasıl benzetebilirsin? 

Cumhurbaşkanı'nın sözleri eleştirilebilir ama Hitler, Stalin, Kaddafi benzetmesi yakışık almadı. Bahçeli'nin bu sözlerine rağmen MHP'yi ziyaret konusunun kolay kabul edilebilecek bir şey olduğunu zannetmiyorum.

Şu bilinmeli ki AK Parti, bin iktidarı bir Erdoğan'a değişmez.
Davutoğlu bir Erdoğan'ı bin Başbakanlığa feda etmez."

bahceli̇-davutglu.jpg

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu, CHP ile yapılan koalisyon görüşmelerinden bir sonuç çıkmaması üzerine MHP lideri Bahçeli ile bugün saat 14.00'te bir araya gelecek.

Bu haber toplam 1506 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri