Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şemdinli PKK'ya dar edildi TSK sayıyı açıkladı

05.10.2015 16:14
ŞEMDİNLİ 'ye ilişkin son dakika haberleri Genelkurmay duyurdu. Şemdinli 'de terör örgütü PKK'ya ağır darbe vuruldu. Öldürülen terörist sayısı 10 olarak açıklandı.

TSK ile PKK arasındaki çatışmalarla ilgili günün son dakika haberlerini Genelkurmay Başkanlığı duyurdu. Şemdinli ve Hakkari Yüksekova'da PKK'ya ağır darbe vuruldu. Çatışmalarda toplam 10 terörist öldürüldü. 

Genelkurmay Başkanlığı'nın web sayfasında bulunan 'Yurt İçi Önemli Olaylar' bölümünde yapılan açıklamaya göre, Yüksekova’da devam eden operasyonda çatışmada bölücü terör örgütü üyesi 2 terörist etkisiz hale getirildi. Yol arama çalışması yapan timlerin tespit ettiği 3 mayın/ el yapımı patlayıcının imha edildiği ve bir mağaranın kullanılamaz hale getirildiği ifade edildi. 

Yapılan açıklamadaki bilgiler şöyle:

* Hakkâri / Şemdinli’de, bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından, 34'üncü Hudut Tugay Komutanlığı kışlasına, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne, İlçe Jandarma Komutanlığına ve Şapatan Jandarma Karakol Komutanlığına uzun namlulu silahlarla saldırıda bulunulması sonucu çıkan çatışmada bölücü terör örgütü mensubu 8 terörist etkisiz hale getirilmiştir.

* Hakkâri / Şemdinli’de yol araması ve mayın/ el yapımı patlayıcı kontrolü esnasında, Tuhi Köprüsü'nde kablo ile tuzaklanmış 6 adet el yapımı patlayıcı (5 adet 12 kg mutfak tüpü ve bir adet küçük tüp) tespit edilmiş ve yerinde imha edilmiştir.

* Diyarbakır / Lice’de devam eden operasyonda, 100-150 kilogram patlayıcıya bağlı 1.000 metre kablonun kullanıldığı menfez içerisine yerleştirilmiş el yapımı patlayıcı tespit edilmiş ve yerinde imha edilmiştir.

* Van / Özalp’ta, 1 Ekim 2015 tarihinde bölgede icra edilen operasyon esnasında güvenlik güçlerinin görev yapmasını engellemeye çalışan ve teröristlere destek veren 27 şahıstan 22’si serbest bırakılmış, 5'i tutuklanmıştır.

 
Bu haber toplam 1048 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri