Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ŞEMDİNLİ'DE HALK PKK'YI PROTESTO ETTİ

06.11.2012 11:20
PKK’nın düzenlediği bombalı saldırıda 14 yaşındaki Faris yaşamını yitirmişti. Halk, 'Artık yeter' derken, örgütü protesto eden esnaf, kepenk kapattı.
.

Şemdinli’de 14 yaşındaki Faris Demircan’ın yaşamını yitirmesine yol açan PKK’nın bombalı saldırısını protesto için esnaf, kepenk kapattı.

Taraf, Hakkâri’nin Şemdinli İlçesi’nde 14 yaşındaki Faris Demircan’ın ölümüne, ikisi ağır 18 kişinin yaralanmasına neden olan bombalı saldırının ardından dün, PKK’yı protesto için işyerlerinin açılmadığını yazdı.

ÇOCUĞUM KORKUDAN HALEN TİTRİYOR

Şemdinli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muharrem Tekin, “Yüreğimiz kanıyor. Gencecik masum bir çocuğumuz bombayla parçalandı. Birçok sivil yaralandı. Masum insanların canının yanmasını kabullenmedik hiçbir zaman. Tepkimizi kepenklerimizi açmayarak göstermek istedik” dedi.

Gülcan Tire isimli Şemdinlili bir kadın ise tepkisini şöyle dile getirdi: “Akşam mahallede düğün vardı, tam dağıldığı esnada bomba patladı. Çocuğum korkudan halen titriyor. Artık yeter. Her iki tarafa da sesleniyorum, devlete de PKK’ya da. Bu kadar insanın canı yanmasın.”

 

HAKKARİLİ AİLE BDP'LİLERİ KOVDU

PKK saldırısında hayatını kaybeden 11 yaşındaki Faris Demircan'ın ailesi, taziye için evlerine gelen BDP heyetine sert tepki gösterdi.

Demircan ailesi 'Oğlumuzu siz katlettiniz, buradan gidin' diyerek karşı çıktı. Bazı BDP'liler aile fertlerini sakinleştirmeye çalıştı ve milletvekili Canan'ın eve girmesine izin verilmesini istedi. Demircan ailesi bu talebi de sert sözlerle reddetti. Bunun üzerine BDP heyetinde bulunanlar araçlarına binerek taziye evinden ayrılmak zorunda kaldı. 

Bu haber toplam 2170 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri