Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

ŞEMDİNLİ’NİN PKK’NIN ELİNE GEÇTİĞİ YALAN

01.09.2012 12:45
Başbakan Erdoğan, terör örgütü PKK’nın Çukurca-Şemdinli arasındaki 400 km’lik alanda hakimiyeti eline geçirdiği iddialarını net bir şekilde yalanladı.

Başbakan Erdoğan, Kanaltürk canlı yayınında; Bugün Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erhan Başyurt, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karalioğlu, Sabah Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak ve Türkiye Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak'ın sorularını yanıtladı.

Erdoğan, BDP Eşbaşkanı Selahattin Denirtaş’ın ortaya attığı terör örgütü PKK’nın 400 km’lik alanı ele geçirdiğine yönelik iddiaları kesin bir dille yalanladı. Başbakan Erdoğan, terör örgütünün Şemdinli’de 160’dan fazla kayıp verdiğini, Şemdinli’nin PKK’nın kontrolüne geçtiği iddialarının BDP tarafından yapılan PKK propagandası olduğunu söyledi.

Başbakan Erdoğan, “Şemdinli PKK’nın elinde. Bu yalan dezenformasyon. Buna destek veren gruplar var” dedi.

PKK’nın son dönemde strateji değişikliğine gittiğini ifade eden Başbakan Erdoğan, terör örgütünün alan hakimiyetine müsaade etmeyeceklerini kaydetti.

BDP’lilerin samimi olmadıklarını belirten Başbakan Erdoğan, Gaziantep’teki saldırı sonrası eylemi kınadıklarını ama halkın buna inanmadığını söyledi... Elindeki son kamuoyu araştırmasını gösteren Erdoğan, BDP’nin samimi olmadığını ifade etti.

Başbakan Erdoğan, terörle arasında kesin bir çizgi koymayan BDP’ye mesaj gönderdi: Siyaset yapacaksan demokrasiden taviz vermeden yapacaksın…

Başbakan Erdoğan şunları söyledi:

BDP'NİN 400 KM YALANI

Nedir bu, ’400 kilometre PKK’nın kontrolü altındadır.’ Bir defa bu tespit bu ifade çok çok büyük bir yalan. Yalanın ötesinde sen kimden yanasın? Teröristten veya terörden yana mısın? Yoksa bu ülkede terörü yok etmek isteyenlerden yana mısın? Bu iddiayı dile getiren kişi, Türkiye Cumhuriyeti’nin Büyük Millet Meclisi’nde bulunan bir siyasi partinin eş başkanı olarak bu ifadeyi neye göre kullandığını, delilinin ve tespitinin ne olduğunu açıklamalı. 400 kilometre dediğin zaman bu 400 bin metredir. Bu 400 bin metreyi nasıl oluyor da bu şekilde kontrol altına alıyorlar. Bunu siz nasıl tespit ettiniz. Neye göre tespit ettiniz. Çünkü bölgeyi onlara göre az da olsa bilen birisiyim. Defalarca gittim. Alışılmış başbakan değilim. Bölgeyi helikopterlerle karadan çok gezdim. Bu sadece AK Parti’yi kapsayan değil, bundan önceki siyasi mücadelemde de o bölgede yaptığım çalışmalardan bildiğim tespit olarak bunu söylüyorum. Tabii bunu söylerken aynı şeyi Çukurca, Şemdinli, Yüksekova için ve merkez için söylediler. Hakkari için söylüyorum. Bütün bunlarla beraber dediler ki Şemdinli tamamen terör örgütünün elinde. Ciddi bir yalan. Burada korkunç bir dezenformasyon var. Bu dezenformasyona yardımcı olan bir medya var.

160 PKK’LI ÖLDÜ

Terörle mücadeleyi kararlı bir şekilde sürdürdük, sürdürüyoruz. Nitekim Şemdinli’deki kayıpları çok açık, net ortada. Yani 160’ı bulan orada kayıpları var. Orada diyelim ki 5-10-15 bizim şehidimiz onlar için tabii çok çok önemliydi. Bunun karşısında medyamızın takındığı tavır bizler için üzüntü vericiydi. 

Bu haber toplam 1594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri