Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şen, Aziz Yıldırım'a ne fısıldadı

10 Şubat 2009 / 17:30
Eski başkan Ali Şen, büyük kulüplerde başarının gelmemesi halinde başkanın, hocanın ya da takımın yıldızının gitmesi gerektiğini savunurken Aziz Yıldırım'ın kulağına fısıldadığı uyarıyı da açıkaladı.

İstanbul Aydın Üniversitesi'nde gerçekleştirilen ''Lider Yönetici ve Transfer Politikaları'' konulu panele katılan Ali Şen, başarı beklenen ortamda başarıyı vaat eden kişinin bunu gerçekleştiremediği takdirde gitmesi gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

''Böyle yapmazsa gitmeye zorlanır. Başarı gelmezse mendil sallanır. Kaç kişinin bunu seslendirdiği önemli değildir. Bu Real Madrid'de de böyledir. Kimse bunu dillendirenlere bir avuç taraftar diye bakmasın. Şampiyonluk beklenen ve bunun sözünü veren başkandan başarı beklenir. Büyük kulüplerde başarı gelmezse ya başkan, ya antrenör, ya da takımın yıldız oyuncusu gider. Büyük kulüplerde antrenör değiştirmek doğaldır. Başarı getirmeyen başkanın da görevini bırakması doğaldır. Bırakmazsa istifaya zorlanır. Süleyman Seba gibi bir dev geldi. 'Ahmet Dursun, Seba gitsin' denildi. Süren, en başarılı başkandı, kimse 'Yeniden başkan olsun' demedi.''

Ali Şen, geçmişte takımı şampiyon yapan Brezilyalı teknik adam Perreira'nın neden gönderildiği sorusunu ise ''Perreira başarılıydı. Yakın dostumdur. Dün akşam da başkana tavsiye ettim, Aragones gitsin, Perreira gelsin diye. Perreira'nın ayrılma nedeni eşinin göğüs kanseri olmasıdır. İnşallah tekrar gelecek. Bütün mesele güven ilişkisine bağlı'' diye yanıtladı.

-''BİR BAŞKAN KENDİ TARAFTARLARIYLA ZITLAŞMAMALI''-

Ali Şen, öğrencilerden birinin, mayıs ayındaki kongrede ağırlık koymasını istemesi üzerine ''Bizim kulüpte olanlar Galatasaray veya Beşiktaş'ta olanlardan farklı değil. Bir başkan kendi taraftarlarıyla zıtlaşma hakkına sahip değil. Başkan da, taraftar da, antrenör de hata yapabilir. Birbirlerine karşı sabırlı davranmaları gerekir. Bu olmazsa kavga öfkeye, öfke de kaosa götürür. Bu hafta çok rahat bir şekilde stada gidin. Perşembe günü bu konuyu başkanımla konuşacağım'' diye konuştu.

Şen, ''Taraftar her kulübün velinimetidir. Başkanın veya yöneticilerin her grupla, gazeteci, taraftar ve diğer gruplarla ilişkisi iyi değilse onun yöneticiliği iyi değil demektir. Başkanlığa aday olduklarında basınla yakın olanlar başkan olduktan sonra basından kaçıyorlar'' dedi.

Başkan adaylarının başkanlığa rant ve ün için aday olduklarını söylediklerini dile getiren Ali Şen, ''Bu doğru değildir. Büyük kulüp başkanlığı fedakarlık ister. Allah onlara sabır versin. Tüm taraftarların yönetime ve başkana saygılı olması gerekir. Sıkıntıya ve gürültüye kimse talip olmak istemez. Yöneticilerin ayrıca bilgili, kültürlü ve zeki olması gerekir'' diye görüşlerini aktardı.

-''SİVASSPOR'U KUTLUYORUM''-

Ali Şen, üstün performans sergileyen Sivasspor'u da elde ettiği başarılardan dolayı kutladı.

Ligde mücadele eden 4 büyük kulübün her sezon şampiyonluk iddiasıyla mücadele ettiğini hatırlatan Fenerbahçe Kulübü'nün eski başkanı, şunları söyledi:

''Bu da ligin kalitesini aşağı çektiği gibi Avrupa'da ön plana çıkmayı engelliyor. Bunu bu yıl Sivasspor yıktı geçti. İnanılmaz başarı elde etti. Başarıda payı olanları tebrik ediyorum ve inanılmazı gerçekleştirmelerinden dolayı çok sevinçliyim. Ayrıca 20 Mayıs'taki UEFA Kupası finalinde en büyük dileğim finalistlerden birinin Galatasaray olmasıdır.''

Türkiye'de holiganizmin hiçbir şekilde zarar verici boyutlara ulaşmadığını savunan Şen, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Rekabetin olduğu yerde didişme vardır. İyi ki var. 1924 yılında Galatasaray-Fenerbahçe maçından sonra Atatürk bir yemek veriyor. Yemekte 3 Galatasaraylı, 2 Fenerbahçeli oluyor. Kendisi 'Ben de Fenerbahçeliyim. Üçe üçüz' diyor. En çok küfür yiyen kulübün başkanı olarak, hiçbir şekilde taraftarlardan yanlışlık görmedim. Taraftarlarımızın iyi yolda olduğunu görüyorum. Umutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Son yıllarda Türkiye'deki holiganizmin sınırı aşmış, şiddete doğru gittiği düşüncesine katılmıyorum.''

-AYHAN BERMEK VE MESUT PARLAK-

Geçmişte Futbol Federasyonu başkanlığına adaylığını koyan Ayhan Bermek ise özellikle Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu nedeniyle federasyonu eleştirdi.

Bermek, hakemler konusunda yaşanan eleştirilere değinerek, ''Bunlar Oğuz Sarvan'ın işi değil. Eğitim, diploma ve araştırma geliştirme olması gerekiyor. Oğuz Sarvan bir memur. Ben başkan olsaydım ve o hata yapıyorsa, ben sorumlusuyum. Eskiden Adalet, Vefa gibi kulüpler vardı. Ben Vefa forması giydim. Bugün futbolda ne emniyet, ne adalet ne de vefa var'' dedi.

Eski İstanbul Üniversitesi Rektörü ve Beşiktaş Kulübü Kongre Üyesi Mesut Parlak da Türkiye'de futbolun çok önemli bir oyun olduğunu, Futbol Federasyonu ve kulüp başkanlarının bunu doğru yönlendirmesi halinde Türkiye'nin önünde kimsenin duramayacağını söyledi.

-FENERBAHÇE'DE ARAGONES VE FUTBOLCULARA ELEŞTİRİLER...

Fenerbahçe'de, ligin son haftalarında alınan kötü sonuçların ardından teknik direktör Aragones ile futbolcular eleştirilerin odağı oldu.

Fenerbahçe Burnu'nda yeniden düzenlenen eğlence ve oyun salonunun açılışına katılan kulüp üyeleri, takımın durumuyla ilgili yöneltilen soruları yanıtladı.

ALİ POLAT: ARAGONES MİLLİYETÇİLİK DUYGULARIYLA HAREKET EDİYOR

Üyelerden Ali Polat, takımın durumundan teknik direktör Aragones'in sorumlu olduğunu ifade ederek, ''Milliyetçilik duygularıyla hareket ediyor. Semih, milli maçta İspanyolların baş belası olabilecekken Fenerbahçe'de forma şansı bulamıyor. Alex'i oyundan alışı yanlış. Fenerbahçe 3-0 önde olmadığı sürece maçı rahat izleyemiyorum'' dedi.

AHMET KOVANCI: YÖNETİM KURULUNUN SORUNLARI AŞACAĞINA İNANIYORUM

Ahmet Kovancı, yönetim kurulunun, yaşanan sorunları çözeceği inancını taşıdığını belirterek, ''Bu her kulübün başına gelebilecek bir durumdur. Bazı yanlışlıklar olabilir, ama atlatılacağına inanıyorum. Bu sorunun yönetim kuruluyla bir ilgisi olmadığını düşünüyorum. Futbolcular da mutlaka aynı üzüntüyü çekiyordur'' şeklinde ifadeler kullandı.

TURAN DEMİREL: ÜZÜLÜYORUZ VE IZDIRAP ÇEKİYORUZ

Üye Turan Demirel, sarı-lacivertli ekibin durumunu gördükçe üzülüp, ızdırap çektiklerini söyledi.

Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçından sonra Aragones'e inancının kalmadığını vurgulayan Demirel, ''Bundan sonra ne yapacak? Hem futbolcularla, hem taraftarla anlaşmazlığa düşmüştür. Başkan Aziz Yıldırım ne yapsın, kiminle uğraşsın. Aragones'in bu saatten sonra gitmesinin de imkansız olduğunu görüyorum'' diye konuştu.

BAŞKAN ADAYI KEMAL AÇIKGÖZ: PROBLEM SADECE ARAGONES İLE İLGİLİ DEĞİL. FUTBOLCULAR ALDIKLARI PARANIN KARŞILIĞINI VERECEK FUTBOL OYNAMIYOR

Fenerbahçe Kulübü'nün mayıs ayında yapılacak olağan genel kurul toplantısında başkan adayı olduğunu açıklayan üye Kemal Açıkgöz, ''Hırs ve ruh olmayınca, olmuyor'' dedi.

Açıkgöz, yaptığı değerlendirmede özetle, ''Ortada bir problem olduğu kesin, ama bu yalnız Aragones ile ilgili değil. Futbolcuları izliyoruz, aldıkları paranın karşılığını verecek futbolu oynamıyorlar. Sanki Fenerbahçe'de futbol emekliliklerini yaşıyorlar. Takımda bir ahenksizlik var. Hırs ve ruh olmayınca, olmuyor'' şeklinde konuştu.


Kaynak:
Bu haber toplam 916 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri