Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Şener: Türkiye El Nusra'ya ağır silahlar gönderdi

08.09.2013 17:05
Uzun süredir sesi soluğu çıkmayan Abdüllatif Şener, hükümetin El Nusra'ya silah gönderdiğini belirtti.

Eski Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Türk hükümetinin Suriye politikasını eleştirirken Ankara'nın, ABD tarafından"terörist olarak ilan edilen El Nusra'ya ağır silahlar gönderdiğini" öne sürdü.

"TÜRKİYE EL NUSRA'YA SİLAH GÖNDERDİ"

Abdüllatif Şener, İranlı Fars Haber Ajansı'na verdiği demeçte "Erdoğan hükümeti, El Kaide'ye bağlı terörist grup El Nusra Cehpesi'ne büyük miktarda ağır silah gönderdi ve bu ABD'nin bile El Nusra'yı terör listesine aldığı bir dönemde yapıldı" dedi.

ERDOĞAN YANLIŞ YAPIYOR

Bu "adım" için "bir hayli tehlikeli" şeklinde konuşan Şener, Türkiye'nin komşularının "içişlerine karışmasını" bir "hata" olarak nitelerken "Bölgeyi, kaçak silah ticaretinin yapıldığı bir bölgeye dönüştürmek ve bu ticaretidesteklemek, Erdoğan hükümetinin yanlış bir politikasıdır" sözlerinikullandı.

Fars, Şener'in demecine yer verdiği, İngilizce yayınında da "Daha önce gelen haberlerde Ankara'nın, bazı Körfez ülkelerince Esad yönetimine karşı verilen mücadeleyi güçlendirmek amacıyla militanlara sağlanan 400 ton silahın gönderdiğinin belirtildiğini" yazdı.

İranlı ajans, Şam'daki gaz saldırısının ardından gerçekleştirdiğini kaydettiği teslimat için Suriye'deki "kargaşanın iki yıl önce başlamasından bu yana isyancılara ulaşan en büyük silah teslimatı olarak niteleniyor" dedi.ENSONHABER

Bu haber toplam 1362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri